Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 grudnia 2022 napisz DONOS@

Uwiodła, wykorzystała i chce pieniędzy

Kobieta uwiodła 47-latka, który stanął nago przed kamerką, licząc na odwzajemnienie. Ostatecznie zamiast kształtów „partnerki” otrzymał żądanie pieniędzy za niepublikowanie kompromitujących zdjęć.

Wszystko wydarzyło się wczoraj, 17. marca, w jednej z podłomżyńskich miejscowości. Za pomocą jednego z komunikatorów nieznana mu kobieta wysłała wiadomość do 47-latka, że bardzo jej się podoba. Mężczyzna poczuł się uskrzydlony, więc przeszli na transmisję wideo. Kobieta wyszła z inicjatywą pokazania swoich ciał, na co przystał mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Jak tylko pokazał przed kamerą swoje nagie ciało, połączenie wideo urwało się. Po kilku minutach otrzymał od „zauroczonej kobiety” wiadomość tekstową. Zażądała ona pieniędzy, grożąc upublicznieniem nagrania. Twierdziła, że jeżeli nie wpłaci roześle film do wszystkich jego znajomych za pośrednictwem portali internetowych. Usprawiedliwiała się tym, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Nie wiemy ile zażądałaby kobieta, ponieważ jak przekazują policjanci, mężczyzna zgłosił sprawę na wczesnym etapie "żądania" i jeszcze kwota nie padła. 

Podobna historia wydarzyła się w połowie stycznia na terenie powiatu kolneńskiego. Wówczas kobieta za nieopublikowanie filmiku zażądała od młodego mężczyzny 25 tys. zł. Jak relacjonują policjanci, w kolejnej korespondencji osoba nadal domagała się wypłaty pieniędzy, jednak były to już niższe kwoty. Pokrzywdzony zaczął otrzymywać też wiadomości w innym języku. Kolneńscy policjanci dodają, że mężczyzna nie przelał pieniędzy. Miał jednak wrażenie, że może mieć do czynienia z programem symulującym zachowanie człowieka. 

Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne – zauważają policjanci. Niewinna zabawa, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem czy też podążanie za trendami może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.

Policjanci przypominają, że za popełnienie przestępstwa: zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę