Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kosztowna utylizacja starych monitorów

Nawet kilkadziesiąt złotych trzeba zapłacić za utylizację starego monitora komputerowego. Cena za tą usługę jest obliczna na podstawie wagi oddawanego sprzętu. Jeden kilogram kosztuje 2 zł 50 gr. Obowiązek utylizowania tego typu sprzętu nakłada na nas ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektoronicznym - mówi Maciej Głaz, główny specjalista ds gospodarowania odpadami Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

"Jeśli kupiliśmy sprzęt elektroniczny to musimy go zutylizować. Nie możemy go wyrzucić na śmietnik. Musimy udokumentować utylizację tego sprzętu kartą przkeazania odpadu. Monitory tego typu zawierają substancje niebezpieczne, które nie powinny się przedsotawać do gruntów ani nie powinny znajdować się w niecce skałdowiska. Wiele elememntów można także wykorzystać ponownie". Niepotrzebny monitor możemy też spróbować oddać w serwisie komputerowym. Ale nie wszystkie będą nim zainteresowane. "Nie montujemy starych części i nie zbieramy satrych monitorów" - mówią naprawiający komputery. Ale po można też znaleść firmy, któe wezmą nasz monitor "Części za takich monitorów wykorzystujemy do naprawy używanego sprzętu. Inaczej koszt naprawy starych monitorów może przekroczyć ich wartość. Często klienci zostawiają je u nas, żeby pozbyć się kłopotu" Idealnym rozwiązaniem jest przekazanie monitora firmie która zajmuje się utylizacją sprzętu. "Monitor kładziemy na wadze i oceniamy wartość usługi. W tej chwili to 2 zł 50 gr za kilogram. Ze względu na obowiązujące prawo zainteresowanie utylizacją jest coraz większe" Informacje o takich firmach możemy znaleźć w Urzędach Miejskich, albo firmach zajmujących się wywożeniem śmieci.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę