Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Sporo zniszczeń, a wiatr ciągle wieje

Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone budynki, zniszczone nagrobki i uszkodzone samochody to wstępna lista zniszczeń jakie pozostawia po sobie niż Eunice. W rejonie Łomży wiatr wiał ponad 80 km/h.

Minimum kilkadziesiąt interwencji od wczesnego poranka mieli łomżyńscy strażacy. Cały czas spływają kolejne zgłoszenia. Wszyscy możliwi strażacy są na stanowiskach i jeżdżą od jednej do kolejnej interwencji, a te są w całym powiecie, także w Łomży. Jeszcze za wcześnie na bilans, trudno także dodzwonić się na 112. Onet podaje, że jest awaria systemu informatycznego obsługującego linię. 

W rejonie Łomży uszkodzonych zostało kilka pojazdów. Jak już informowaliśmy na jadącego dostawczaka spadło drzewo pod Śniadowem Na tej samej drodze, na obwodnicy Konarzyc na auto spadła duża gałąź i uszkodziła auto. Tym razem nikomu nic się nie stało. Stacja meteorologiczna w Marianowie zarejestrowała wiatr o prędkości ponad 80 Km/h. W regionie wiele budynków częściowo lub w całości ma zerwane dachy. W miejscowości Podosie, gmina Śniadowo wiele budynków ucierpiało. Jak przekazywał jedne z mieszkańców, wielka stodoła złożyła się w zaledwie kilka sekund. Pozostał tylko kurz. 

Oddzielną kwestią jest ilość powalonych drzew. Tarasują wszystko: drogi krajowe, powiatowe, gminne i leśne. W lasach widać wiele wyrwanych i połamanych drzew. Strażacy na każde wezwanie udrażniają drogi, ale często po kilkunastu minutach znów  jakieś blokuje przejazd. Wiatr pochyla drzewa na budynki, linie energetyczne i drogi. 

Czytelniczka poinformowała nas o zniszczeniach, jakie wiatr spowodował na starym cmentarzu. Podmuch powalił drzewo, które uszkodziło kilka nagrobków. Jest sporo zniszczeń. Poza tym wiele zniczy jest pobitych i zrzuconych z pomników, a kwiaty fruwają po całej nekropolii. 

Strażacy cały czas usuwają skutki wichury. Z prognoz wynika, że w nocy wiatr zelżeje. 

 

Zdjęcia można wysyłać na adres: biuro@4lomza.pl

Dziękujemy

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę