Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Charytatywny bal i walentynki dla Filipka

Główne zdjęcie
Filipek Nowicki

Dziewięć dni pozostało do końca zrzutki na leczenie kilkunastomiesięcznego Filipka Nowackiego z Łomży. Chłopczyk zmaga się z SMA 2, rdzeniowym zanikiem mięśni – degradującą mięśnie, śmiertelną chorobą genetyczną. Jedyną szansą jest dla niego terapia genowa, ale jej koszt to ponad 9 milionów złotych. Stąd zbiórka, liczne akcje i koncerty charytatywne na jego rzecz, bo czas upływa, a jak na razie udało się zebrać około 1,6 miliona złotych. Teraz będzie można wesprzeć Filipka również podczas charytatywnego balu karnawałowego w restauracji „Amadeus”, który odbędzie się 19 lutego. Także w Hali Kultury 14 lutego odbędzie się wieczór walentynkowy, na którym będzie można wspomóc zbiórkę.

W akcję pomocy dla Filipka, wcześniaka urodzonego 25 sierpnia 2020 roku, zaangażowało się wiele osób i instytucji. Poza główną zbiórką na siepomaga.pl oraz licytacjami w sieci organizowano więc różne akcje, kiermasze, zbiórki i koncerty – wszystko w celu zebrania niewiarygodnie wysokiej kwoty, umożliwiającej ratowanie zdrowia i życia chłopczyka. Sprawa jest bardzo poważna, bowiem ta niezmiernie rzadko występująca choroba nieubłaganie i nieodwracalnie degraduje wszystkie mięśnie w jego organizmie, w tym również te odpowiedzialne za poruszanie się i oddychanie – terapia genowa jest tu jedyną szansą, a czas ma decydujące znaczenie. 

Teraz, dzięki inicjatywie łomżyńskiej Fundacji „L”, będzie też można wesprzeć Filipka bawiąc się, ponieważ zaplanowano karnawałowy bal, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie. Impreza odbędzie się 19 lutego w restauracji „Amadeus” przy ulicy Przykoszarowej 16 w Łomży, a rozpocznie się o godzinie 20:00. Koszt wstępu – cegiełka to 200 złotych od osoby, czyli 400 złotych od pary, ale wolontariusze zaangażowani w organizację i przygotowanie balu apelują, że jeśli ktoś ma możliwość, może wpłacić więcej, bo każda złotówka liczy się tu na wagę złota. 

O dobrą zabawę podczas tego karnawałowego wieczóru zadba znany i lubiany DJ Damian M, a gwiazdą wieczoru będą The Dziemians, czyli rodzinny duet Magda i Maciej Dziemiańczukowie. Ostatnio występowali w Łomży podczas ubiegłorocznego otwarcia nowej sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, prezentując w duecie własną kompozycję „To właśnie miłość”, a podlaski Pavarotti, klasycznie wykształcony tenor, zaśpiewał operowe arie i neapolitańskie pieśni. 19 lutego skoncentrują się na bardziej przebojowym repertuarze, sięgając nie tylko po znane z sieci autorskie piosenki, ale też po wielkie przeboje jak „A Ty bądź“. Na menu złożą się ciepłe dania, przekąski, ciasta i napoje, tak więc sił do zabawy nikomu nie zabraknie. Warto też pomyśleć o zabraniu ze sobą gotówki, ponieważ zaplanowane są bardzo atrakcyjne licytacje, z których całkowity dochód również zostanie przekazany na terapię genową Filipka.

Wszelkie informacje dotyczące wejściówek na bal są dostępne w godzinach 8:00-17:00 pod numerami 790 872 240 (Anna) lub 723 991 800 (Sebastian). Opłacić można je dwojako: 
wpłacając pieniądze na subkonto Filipka w Fundacji „L” 64 8762 0009 0011 4550 2000 0030, wpisując w tytule przelewu bilet na bal charytatywny i podając ich ilość, bądź gotówką przy odbiorze zaproszeń. Poza tego typu akcjami jak bal w „Amadeusie” do 17 lutego wciąż trwa zbiórka na  www.siepomaga.pl/filip-nowacki . Nieustannnie dodawane są też kolejne licytacje na stronie https://www.facebook.com/groups/299979461279639, gdzie można kupić najróżniejsze gadżety czy usługi i dzięki temu również pomóc Filipkowi; można go również wesprzeć przekazując 1% podatku.

14 lutego w Hali Kultury Miasto Łomża organizuje dwie projekcje filmowe pt. "Kino z sercem" na rzecz Filipka Nowackiego. Przepustką do wejścia będą bilety-cegiełk dla dziecka: 10 zł, dla dorosłego: 20 zł. Opłaty zbierane będą do puszki, bezpośrednio przed każdym z seansów.

O godz. 17:00 przewidziana jest emisja filmu animowanego  "Uprowadzona księżniczka", który opowiada o zakochanej parze – księżniczce i skromnym wędrowcu. Ich szczęście nie trwa długo, ponieważ zły czarnoksiężnik porywa dziewczynkę wierząc, że pomoże ona w zdobyciu nieśmiertelności. Remik wraz z kompanią zwierząt wyrusza w długą i niebezpieczną drogę na pomoc ukochanej.

Projekcja romantycznej komedii "Czas na miłość" dla widzów starszych rozpocznie się o godz. 19:30. Film opowiada o poszukiwaniu miłości – życie miłosne głównego bohatera Tima to pasmo nieustających porażek. Wszystko zmienia się, kiedy odkrywa możliwość podróżowania w czasie. Wykorzystuje ten dar, aby zdobyć serce pięknej Mary.

Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie kilkunastomiesięcznego chłopca.

Wojciech Chamryk

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę