Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Kosiarki spalinowe z napędem i bez - co wybrać?

Chcesz, żeby Twój ogród prezentował się znakomicie? Trudno będzie to osiągnąć bez właściwej kosiarki. Istnieje bardzo dużo modeli tego przydatnego sprzętu, dlatego warto zastanowić się dłużej nad tym, jaki model będzie Ci naprawdę potrzebny. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat różnic między kosiarkami spalinowymi z napędem i bez!

Kosiarki spalinowe bez napędu

Tego rodzaju sprzęt jest najczęściej spotykany na polskich działkach oraz ogrodach. To tradycyjne kosiarki, które trzeba popychać przed sobą w trakcie używania. Właśnie ten fakt decyduje o tym, że zaliczamy je do sprzętu beznapędowego. Jakie są ich zalety oraz wady?

 

Decyzja o zakupie kosiarki spalinowej bez napędu z pewnością może być dobra w przypadku posiadania mniejszego trawnika. Mają na to wpływ dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze, sprzęt pozbawiony napędu jest zwyczajnie tańszy, dzięki czemu nie trzeba na tę inwestycję przeznaczać bardzo dużego budżetu. Drugą kwestią jest to, że kosiarki spalinowe bez napędu są także lżejsze, dzięki czemu łatwiej nimi manewrować i działać w ciasnych zakamarkach ogrodu. W dłużej perspektywie czasu można jako zaletę sprzętu pchanego wymienić także niższe koszty serwisowania. 

 

Co z wadami? Największą jest przede wszystkim komfort pracy. Kosiarki spalinowe bez napędu wymagają zaangażowania siły ludzkiej w działanie, dlatego ich używanie na dłuższą metę jest po prostu męczące. Właśnie dlatego średnio sprawdzają się w przypadku dużych ogrodów i działek, gdzie skoszenie trawy za ich pomocą będzie wymagało dużych nakładów pracy oraz czasu. Jeżeli sam posiadasz większy teren do zadbania, warto zastanowić się nad bardziej efektywnymi opcjami. 

Kosiarki spalinowe z napędem

Pozornie tego rodzaju sprzęt nie różni się wiele od klasycznych kosiarek bez napędu, przynajmniej w kwestii wyglądu. Jednakże różnice zaczynają być bardzo wyraźnie w trakcie użytkowania. 

 

Kosiarka spalinowa z napędem porusza się po włączeniu sama. Nie trzeba jej popychać, a ludzki wysiłek ograniczony jest jedynie do wykonywania manewrów skrętu i obierania kierunku pracy. W ten sposób człowiek praktycznie nie męczy się podczas pracy z takim sprzętem, a dodatkowo cała praca wykonywana jest zdecydowanie szybciej. Z tego powodu kosiarki spalinowe z napędem są szczególnie polecane do dbania o trawniki o dużej powierzchni. 

 

W kosiarkach tego typu występują przekładnie ślimakowe oraz kątowe. Sprzęt może posiadać napęd zarówno na przednią, jak i tylną oś. W przypadku nierównego, pofalowanego terenu działki lepiej sprawdzają się kosiarki z napędem tylnym. 

 

Czy kosiarki spalinowe z napędem mają jakieś wady? Są cięższe niż ich beznapędowe odpowiedniki, dlatego trudniej je przenosić i manewrować nimi w momencie, gdy ich napęd jest wyłączony. 

Gdzie kupić kosiarki spalinowe? 

Rozglądając się za dobrej jakości sprzętem, warto korzystać z ofert renomowanych sklepów ogrodniczych. Zapewniają one nie tylko wsparcie serwisowe, ale także doradztwo na każdym etapie zakupów. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem markowej kosiarki spalinowej z napędem lub bez, to koniecznie odwiedź stronę krysiak.pl

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę