Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Narew przybiera powoli

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Narew w Piątnicy przekroczyła granicę górnych stanów średnich i powoli przybiera. Jednak do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje rzece 38 cm, a prognozy nie zapowiadają takich opadów. Na wschodzie, w górze rzeki, w punkcie pomiarowym Płoski, Narew przekroczyła już stan ostrzegawczy.

Na południu Polski pokrywa śnieżna miejscami znacznie przekracza 100 cm, a u nas ocieplenie rozpuszcza resztki śniegu. Prognoza na najbliższe 10 dni wykazuje opady w rejonie Łomży na poziomie 23 mm. Tu i ówdzie pojawiają się rozlewiska na Narwi, ale rzeka wygląda raczej normalnie o tej porze roku.

W wtorek 8 lutego o godz. 18. wskaźnik stanu poziomu rzeki w Piątnicy pokazał 272 cm. To o ponad 20 cm powyżej górnej granicy stanów średnich, ale do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 38 cm. W górze rzeki, na punkcie pomiarowym Płoski, zanotowano stan 335 cm, co o 5 cm przekracza stan ostrzegawczy.

W nieodległej Wiźnie stan rzeki wynosi 397 cm i jest o 43 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Natomiast w Nowogrodzie Narew ledwo przekroczyła górną granicę stanów średnich i we wtorek 8 lutego o godz. 18. wyniosła 183 cm. Stan ostrzegawczy ustawiony jest na poziomie 360 cm. 

Stan Biebrzy w Burzynie o tej godzinie 17. wyniósł 316 cm i był 64 poniżej stanu ostrzegawczego i o ponad 40 cm powyżej górnej granicy stanów średnich. Natomiast Pisa w Dobrym Lesie w tym czasie pokazywała stan 122 cm, co było o 12 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę