Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wpadka szantażysty z Wysokiego Mazowieckiego

22-letni mężczyzna żądał pół miliona złotych okupu od pewnej rodziny - w przeciwnym razie groził śmiercią. 22-latek został zatrzymany przez policję. Dziś Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem postanowił, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie - poinformował nadkomisarz Jacek Dobrzyński z zespołu prasowego podlaskiej policji. Sprawa miała swój początek 3 tygodnie temu. Wtedy na jedną z posesji w Wysokiem Mazowieckiem ktoś podrzucił kopertę z komputerową dyskietką. Autor wiadomości grożąc śmiercią domownikom w zamian za ”spokój” żądał okupu w kwocie 500 tys. zł.


Bandyta wskazywał również miejsce w centrum miasta, gdzie kilka dni później w pojemniku na śmieci miały być złożone pieniądze. Wystraszona rodzina o zdarzeniu poinformowała policję. Jednak szantażysta nie zgłosił się po okup w wyznaczonym miejscu i czasie. Przez kilka dni przestępca nie dawał znaku życia. W sprawie przekazania pieniędzy skontaktował się ponownie z rodziną przedwczoraj. Funkcjonariusze ustallili, że szntażystą jest młody pracownik jednej z firm ochroniarskich. Mężczyznę udało się zatrzymać. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. telefon komórkowy i laptop, na którym pisany był list z pogróżkami i żądaniem okupu. W czasie przesłuchania ochroniarz przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu teraz od roku do 10 lat więzienia.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę