Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Co możesz zyskać dzięki systemowi WMS?

Zależy Ci na sprawnych zarządzaniu magazynem wysokiego składowania? Jeśli tak, przypadnie Ci do gustu system WMS, który pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wieloma operacjami. Pozwala on nie tylko obniżyć koszty, ale również oszczędzić czas pracowników. Ważne jest również to, że można go zintegrować m.in. z system ERP, a tym samym – usprawnić przepływ informacji między różnymi działami firmy. Masz ochotę dowiedzieć się więcej? Jeśli tak, przeczytaj ten artykuł!

System WMS – co to jest?

System WMS to informatyczne oprogramowanie magazynowe, które pomaga koordynować pracę w tego typu obiektach. Usprawnia ono najważniejsze procesy mające miejsce w magazynie, w tym inwentaryzację, wysyłkę oraz dostawę. Aby wdrożyć system WMS, należy przeanalizować potrzeby własnej firmy oraz operacje, jakie w niej się odbywają. Profesjonalny dostawca tego typu oprogramowania powinien Ci pomóc przeprowadzić taką analizę, dzięki czemu mógłbyś w konsekwencji cieszyć się w pełni sprawnie funkcjonującym magazynem.

 

Jakie funkcjonalności posiada system WMS?

Profesjonalny system magazynowy WMS powinien być wyposażony m.in. w następujące funkcje:

 • weryfikacja dostaw,
 • przyjęcia i wydawanie towaru,
 • lokalizowanie towaru,
 • obsługa pełnej ścieżki wysyłek towarów,
 • wgląd w stan realizacji dostaw i wysyłek,
 • obsługa dostaw tranzytowych,
 • obsługa zamówień,
 • kompletacja towaru,
 • wydruk niezbędnych dokumentów,
 • drukowanie kodów kreskowych,
 • tworzenie etykiet produktów,
 • obsługa transportu.

System WMS powinien również precyzyjnie przewidywać czas dostawy różnych przesyłek oraz usprawniać proces segregacji towarów w magazynie. Okazuje się również, że przyspiesza on proces inwentaryzacji. Z reguły nietrudno jest go zintegrować z innymi systemami, np. wspomnianym już oprogramowaniem ERP.

 

Korzyści związane z systemem WMS

Dzięki systemowi WMS można łatwiej zarządzać przestrzenią magazynową i to na każdym etapie realizacji zamówień. Pozwala on prowadzić kompleksową gospodarkę produktową. Automatyzuje wiele procesów, pozwala zmniejszyć ilość popełnianych błędów, a co za tym idzie – obniżyć koszty oraz zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa, a także lepiej zorganizować całą jego pracę.

Co więcej, system magazynowy WMS umożliwia łatwiejsze znajdowanie towarów w magazynie oraz skracanie czasu operacji magazynowych, co z kolei sprawia, że produkty szybciej docierają do klientów. Pozwala on również lepiej kontrolować zapasy. Dzięki systemowi WMS nowi pracownicy szybciej się wdrażają, co wiąże się z kolei z obniżeniem kosztów tego procesu. Ogranicza on także błędy związane z identyfikowaniem towarów – jest to możliwe dzięki weryfikacji przy pomocy mobilnych terminali oraz znakowaniu poszczególnych produktów kodami QR.

System WMS dla e-commerce i innych branż pozwala również tworzyć złożoną dokumentację oraz usprawnić komunikację między różnymi działami (zajmującymi się przyjęciem, załadunkiem oraz wysyłką towarów). Dzięki niemu można mieć również większą kontrolę nad stanami magazynowymi. Można powiedzieć, że oprogramowanie WMS pozwala znacznie lepiej organizować strukturę magazynu.

 

Kto powinien korzystać z systemu WMS?

Potencjał systemu WMS z pewnością docenią firmy o różnej wielkości, korzystające na co dzień z magazynu. Szczególnie chętnie wdrażane są one w przedsiębiorstwach działających na średnią i dużą skalę – tak naprawdę trudno sobie wyobrazić ich funkcjonowanie bez dedykowanego oprogramowania tego typu. Najczęściej korzystają z niego przedsiębiorstwa handlowe i produkcyjne, ale także te zajmujące się usługami logistycznymi. Przyda się on przedsiębiorstwom, które nie chcą czekać aż inne firmy wyprzedzą ich na rynku. Z pewnością takie oprogramowanie stymuluje rozwój firmy, a w konsekwencji – pozwala generować większe zyski.

Firmy korzystające z systemu WMS dla e-commerce i innych branż z reguły są lepiej odbierane przez klientów oraz partnerów biznesowych. Uporządkowanie wszelkich informacji oraz efektywny obrót towaru sprawiają, że staje sią w ich oczach bardziej rzetelne. Wiele przedsiębiorstw uzyskało dzięki temu oprogramowaniu również więcej możliwości w zakresie współpracy.

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę