Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kamery na mundurach łomżyńskich policjantów

- O godz. 14. wczoraj, 1. lutego, pierwsze patrole z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego rozpoczęły rejestrowanie podejmowanych interwencji – mówi podkomisarz Justyna Janowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Komenda Miejska Policji w Łomży otrzymała 19 kamer osobistych przypinanych do mundurów, w które wyposażeni będą funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Kamery te mogą do 10 godzin pracować w trybie ciągłym i rejestrować dźwięk oraz obraz w systemie szyfrowym. Kamera nagrywając zdarzenie umożliwia identyfikację policjanta, który obsługuje urządzenie oraz zapisuje datę i godzinę interwencji. Kamery rejestrują zarówno obraz jak i dźwięk, a do mundurów przymocowane są za pomocą bardzo silnych magnesów oraz specjalnej uprzęży, co praktycznie uniemożliwia ich utratę przez funkcjonariuszy w trakcie interwencji – wyjaśniają policjanci.Z opublikowanego komunikatu wynika, że urządzenia nie będą pracowały non stop podczas służby policjanta, a jedynie podczas interwencji, gdy funkcjonariusz włączy kamerę. Policjant natomiast zobowiązany jest poinformować osobę wobec której podejmuje czynności, że interwencja będzie nagrywana. Mundurowi wskazują na doświadczenia, że osoby wobec których podejmowana jest interwencja wiedząc, że są nagrywane kontrolują swoje zachowania zdając sobie sprawę z konsekwencji. Natomiast w przypadku wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia interwencji nagranie z kamery pozwoli w sposób jednoznaczny wyjaśnić sytuację.

Po zakończeniu służby w jednostce policji materiał zgrywany i archiwizowany jest przez specjalną „bazę”. Policjanci wskazują, że kamery osobiste przyczynią się również do zwiększenia ich własnego bezpieczeństwa podczas służby. 

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę