Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ile zebrali wolontariusze WOŚP w Kolnie i Zambrowie?

Główne zdjęcie
Sztab WOŚP Zambrów

- Bardzo zadowolony jestem z wyniku niedzielnej zbiórki do puszek podczas 30. Finału WOŚP - mówi Krzysztof Wojsław, energiczny 39-latek, który po raz 4. kierował Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kolnie. Zadowolony po kwestowaniu Orkiestry Serc w niedzielę jest także Andrzej Trochimowicz, ceniony nauczyciel, po raz 15. szefujący Sztabowi WOŚP w Zambrowie.

Wolontariuszy z Kolna początkowo miało być 50-oro, jednak - jak wyjaśnia Szef Wojsław - czynnie wzięło udział w akcji 40-oro. Znakomitą większość stanowiła młodzież: 16-, 17- i 18-latkowie, ale z puszką kwestowało i 8-letnie dziecko, i 40-letnia kobieta. Zmniejszenie frekwencji w szeregach wolontariuszy miało rozmaite przyczyny: choroby, wypadki komunikacyjne, izolacja i kwarantanna z powodu stwierdzenia lub podejrzenia zakażeń koronawirusem. Zbierali datki wyłącznie do puszek.

- Zadowolony jestem z wyniku tegorocznej zbiórki, ponieważ mimo ciężkiego czasu pandemii prawie wyrównaliśmy nasze rekordy z finałów w poprzednich latach - ocenia Szef Sztabu WOŚP Kolno. Wolontariusze zbierali datki na sprzęt do diagnostyki i operacji oczu dzieci, co było celem 30. Finału, zarówno w Kolnie, jaki i w miejscowościach w sąsiednich gminach, m.in.: Lachowo, Grabowo, Mały Płock, Stawiski. - W tym roku nie mieliśmy żadnych przykrych incydentów - opowiada Szef. W KOKiS-ie, gdzie mieścił się Sztab, odwiedzali wolontariuszy strażnicy miejscy, a policjanci telefonicznie upewniali się, że panuje spokój i wszystko w porządku.

Zbiórkę pierwsi wolontariusze zaczynali o godz. 7., ostatni wracali z puszkami o godz. 20. Zebrana 30. stycznia 2022 r. kwota z Kolna i okolic wynosi prawie 34 tysiące złotych. Oprócz złotówek, w puszkach lądowały euro i funty, w całkiem sporych nominałach po 5, 10 czy 20, więc po przewalutowaniu wyniki zbiórki 30. Finału jeszcze będą uściślane. Przypomnijmy, że Kolno w 2019 r. zebrało ponad 38 tys. zł; w 2020 r. - prawie 52 tys. zł; w 2021 r. - ponad 37 tys. zł. Fundacja WOŚP przekazała do Szpitala Ogólnego w Kolnie specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości blisko 600 tysięcy złotych.

Orkiestra Serc zagrała w Zambrowie
- Nasz wynik zbiórki nie jest w tym roku rekordowy, ale biorąc pod uwagę okoliczności, jestem z zebranej kwoty bardzo zadowolony - mówi Andrzej Trochimowicz, który jest po raz 15. Szefem w Zambrowie. - W niedzielę była dramatycznie zła pogoda, zimno, wiało, padał mroźny śniegodeszcz. Nasz Sztab WOŚP działa w oparciu o wolontariat w szkołach, które mają ferie, więc to utrudniało organizację. Miało być 60-oro wolontariuszy, a rzeczywiście kwestowało 55-oro. Innych dopadły choroby i złe samopoczucie. Wolontariusze mieli od 10 do 30 lat, około połowy stanowili młodzi od 16. do 25. roku życia. Wynika to z tego, że zaczęli w podstawce lub gimnazjum, a wolontariuszami byli nadal w szkole średniej i na studiach, a czasami i po. Mam uczniów, którzy specjalnie biorą wolne, żeby móc z nami kwestować. Zbieraliśmy datki na sprzęt do operacji oczu dzieci, między innymi, w Zambrowie i sąsiednich miejscowościach: Rutki, Kołaki Kościelne, Kołomyje, Szumowo, Andrzejewo i okolice. W tym roku kwestowanie przebiegało spokojnie na ulicach i podczas sobotniego turniej piłki siatkowej w Zespole Szkół nr 1 z udziałem 8 drużyn. Współpraca z Policją zambrowska układa się nam wzorowo, zresztą, tak jak od lat. Policjanci odwiedzali Sztab kilka razy w Miejskim Ośrodku Kultury przez całą niedzielę i mieliśmy w każdej chwili kontakt telefoniczny. Wolontariusze kwestowali od godz. 7., a ostatni wracali z puszkami o godz. 20. Nasz wynik to pieniądze łącznie: puszki, e-skarbonka, terminal do kart bankowych, aukcja w Internecie. W późniejszym czasie będą dodane nasze licytacje z allegro, które trwają. W sumie mamy około 45 tysięcy zł z 30. Finału WOŚP, czyli podobnie jak rok temu - 48 tys. zł. W 2020 r. i 2019 zebraliśmy po około 70 tys. zł. Fundacja przekazała Szpitalowi w Zambrowie sprzęt za ponad pół miliona zł.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Łomżyńscy ordynatorzy oddziału noworodków o WOŚP

Wdzięczni rodzice i lekarze za cud narodzin i sprzęt od WOŚP

240206081801.gif
Foto: Sztab WOŚP Zambrów
Foto: Sztab WOŚP Kolno
Foto: Sztab WOŚP Kolno
Foto: Sztab WOŚP Kolno
Foto: Sztab WOŚP Zambrów
Foto: Sztab WOŚP Zambrów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę