Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Catering dietetyczny – dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Catering dietetyczny to usługa, która pojawiła się w Polsce kilka lat temu. Polega ona na dostarczaniu dobrze zaplanowanego, zbilansowanego menu na ogół na cały dzień. Liczbę posiłków oczywiście klienci mogą zmienić tak, aby odpowiadało to ich indywidualnym potrzebom. Plusem jest to, że po dietę pudełkową może dzisiaj sięgnąć coraz więcej osób. Decydując się na catering dietetyczny można mieć pewność, że posiłki są smaczne i przygotowane pod kierunkiem dietetyka. Jest to gwarancja, że dania dostarczają wszystkich składników odżywczych.

Kto może zdecydować się na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa, która dostępna jest dla wszystkich osób, które chcą zdrowo się odżywiać. Z tego rozwiązania mogą skorzystać nie tylko osoby, których celem jest utrata zbędnych kilogramów. Każdy, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale brakuje mu silnej woli lub wiedzy, z powodzeniem może skorzystać z usług firmy, która oferuje catering dietetyczny Łomża. Działające w każdym województwie firmy cateringowe mają w ofercie bardzo różne rodzaje diet. W ofercie każdej firmy można znaleźć dietę standard. W ofercie coraz większej ilości firm dostępna jest także dieta wegetariańska i wegańska. Niektóre firmy idą jeszcze dalej i proponują diety dla sportowców, bez laktozy i glutenu, dla alergików czy cukrzyków.

Catering dietetyczny – czy posiłki na pewno są zdrowe?

Osoby, które zamierzają korzystać z diety pudełkowej często pytają o to, czy dostarczane im posiłki na pewno są zdrowe. Korzystając z usług firmy dostarczającej dietę pudełkową można być pewnym, że posiłki są odpowiednio zbilansowane zarówno pod kątem makro- jak i mikroskładników. Kaloryczności zaczynają się w zależności od firmy – niektóre proponują dietę 1000 kcal, w innych kaloryczność zaczyna się od poziomi 1300 kcal. Nad opracowaniem jadłospisu czuwa dietetyk. Dania przygotowują doświadczeni szefowie kuchni wyłącznie ze świeżych produktów. Wybierają produkty od sprawdzonych, często lokalnych dostawców i rolników.

Jakie warianty diet są proponowane najczęściej?

Dieta standard to propozycja każdej firmy cateringowej. Jest to optymalna, urozmaicona i zróżnicowana dieta odpowiednia dla każdej osoby, która nie ma specjalnych potrzeb żywieniowych. Dieta wegetariańska pozwala w bezpieczny sposób zrezygnować z jedzenia mięsa i ryb. Są one zastępowane roślinami strączkowymi. Dieta eliminacyjna dedykowana jest osobom, które są uczulone na gluten lub laktozę. Niektóre firmy oferujące catering dietetyczny przygotowują diety dla kobiet w ciąży, dla seniorów czy osób borykających się z alergiami.

Catering dietetyczny zwany także dietę pudełkową to tak duża liczba wariantów, że każdy może wybrać sposób żywienia najbardziej optymalny dla siebie. Z usług firm cateringowych, które oferują catering dietetyczny może skorzystać każda dorosła osoba, która chce schudnąć czy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Także osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków mogą skorzystać z cateringu dietetycznego.

tekst płatny

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę