Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Niebezpieczna pogoda zbliża się do Łomży

Główne zdjęcie
Alerty IMGW

Przez Polskę przemieszczał się będzie aktywny układ niskiego ciśnienia z silnym i bardzo silnym wiatrem, z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę. Nad morzem w porywach może osiągać nawet 120 km/h, w głębi lądu około 90-100 km/h.

W związku z prognozą tak silnego wiatru będą wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem 2° w głębi lądu,a nad morzem mogą być wydane nawet 3° najwyższego stopnia. Tak silne porywy wiatru mogą spowodować łamanie gałęzi lub nawet powalanie całych drzew, zrywanie linii energetycznych i wiele innych niebezpieczeństw.  

W sobotę Polska dostanie się pod wpływ głębokiego niżu z ośrodkami nad Skandynawią, a z zachodu na wschód kraju przemieści się strefa frontu ciepłego. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym, a za frontem napłynie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie gwałtownie spadać. W północno-wschodniej części kraju, po porannych przejaśnieniach spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. 

W niedzielę Polska będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Łotwy nad Rosję. Z północnego zachodu, za frontem chłodnym, napłynie chłodne powietrze polarne morskie, a ciśnienie będzie szybko rosło. W nocy z soboty na niedzielę wzrośnie siła wiatru. W rejonie Łomży spodziewany jest wiatr w porywach do 80 km/h, któremu towarzyszyć będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Przez cały dzień niebo będzie zakryte chmurami. Spodziewane są przelotne opady śniegu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 95 km/h, północno-zachodni, może powodować lokalne zawieje śnieżne. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia o  wystąpieniu dość silnego i silnego wiatru w porywach do 90 km/h, lokalnie 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę