Płytki z cegły rozbiórkowej – czym się charakteryzują?
Płytki z cegły są ponadczasowe, dlatego niezmiennie cieszą się popularnością. Wśród płytek ceglanych na szczególną uwagę zasługuje cegła rozbiórkowa, która świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Jakie są jej zalety?
Ściana z cegły to niezwykły element dekoracyjny, dzięki czemu cieszy się popularnością już od lat. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju płytki cegłopodobne, jednak chcąc stworzyć unikalny klimat starej kamienicy nawet w nowoczesnym mieszkaniu, warto wybrać płytki z cegły rozbiórkowej. Jest ona wszechstronna i poza swoją estetyką ma też wiele innych zalet.
Czym wyróżnia się cegła rozbiórkowa?
Płytki z cegły pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych urządzonych w stylu retro. Naturalna cegła rozbiórkowa to lepszy wybór niż syntetyczne płytki gipsowe, dlatego warto rozważyć położenie starej cegły na ścianie. Cegła rozbiórkowa pochodzi z rozbiorów starych budynków – z XX, a nawet XIX wieku. Już samo pochodzenie cegły zapewnia jej niepowtarzalny charakter i umożliwia stworzenie wymarzonej aranżacji w stylu rustykalnym lub klasycznym. Takie płytki są czyszczone i docinane na odpowiedni wymiar, a następnie przeznaczane do sprzedaży. Znajdziesz je na stronie https://e-ceglanafantazja.pl.
Kładąc płytki ceglane na powierzchni ściany, możesz postawić na ich naturalny wygląd, lub pomalować je na dowolny kolor odpowiednią farbą. Nie wymagają one odnawiania po kilku latach, tak jak ma to miejsce w przypadku płytek syntetycznych. Stara cegła jest też wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia, dzięki czemu świetnie się sprawdza jako wykończenie elewacji.
Płytki z cegły – jakie są ich zalety?
Jaka ozdoba na ścianę cegła sprawdza się doskonale, przede wszystkim dlatego, że jest wytrzymała i trwała. Stare cegły można położyć w salonie, kuchni, łazience, czy na elewacji, ponieważ są odporne na uszkodzenia i wilgoć. Z cegły płytki zapewniają też świetną izolację termiczną i akustyczną. Kumulują i oddają ciepło oraz odbijają dźwięki. Warto więc rozważyć je w pomieszczeniu, które chcemy wyciszyć. Prawidłowo zaimpregnowane płytki z cegły rozbiórkowej łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy wyczyścić je miotełką lub przetrzeć wilgotną szmatką. Nie chłoną wody, dlatego świetnie sprawdzą się w łazience. Warto też wiedzieć, że prawdziwa cegła wytwarza przyjazny mikroklimat, jest więc korzystna dla człowieka. Płytki z cegły wprowadzają do mieszkania przytulny klimat i łatwo zestawić je z innymi elementami wyposażenia. Bardzo dobrze prezentują się w kuchni w połączeniu z drewnianymi frontami mebli. Sprawdzą się więc w każdym mieszkaniu i będą się dobrze prezentować przez lata.
tekst płatny