Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dyżury telefoniczne w sprawie Polskiego Ładu

Coraz więcej niejasności pojawia się wokół rządowego Polskiego Ładu, a Premier Mateusz Morawiecki zapowiada kolejne zmiany w rozwiązaniach podatkowych, co już okrzyknięto próbą wprowadzenia dualizmu podatkowego.

Jak w tak niepewnej sytuacji mają odnaleźć się ci, którzy prowadzą biznesy, pracują czy pobierają świadczenia. Każdemu z obywateli mnożą się pytania i narasta niepewność. Być może wiele z nich uda się rozstrzygnąć korzystając z uruchomionych infolinii.

Administracja skarbowa informuje, że urzędy skarbowe pracują w normalnych godzinach 7.15-15.15. W poniedziałki urzędy są otwarte do godz. 18:00. 

Na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych w Polskim Ładzie można się umówić, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl. Dodatkowo pracownicy urzędów będą dostępni również w ramach dyżurów pod telefonem po zamknięciu urzędu do godz. 19:00. 

Informacje na temat zmian przepisów podatkowych wprowadzanych przez program Polski Ład można uzyskać również, dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w godz. 8-18 pod numerami:

  • 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
  • 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
  • +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

Także ZUS zaprasza do skorzystania z dyżurów telefonicznych, podczas których pracownicy odpowiedzą na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach, wynikających z Polskiego Ładu.

Od 25 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku organizują cykl  dyżurów telefoniczny. Od wtorku pracownicy będą odpowiadać na Państwa pytania w sprawie Polskiego Ładu. Linia telefoniczna  dostępna będzie w godzinach od 8:00 do 10:00.

  • 25 stycznia pod numerem telefonu 87 565 27 31
  • 26 stycznia pod numerem telefonu 86 215 86 49
  • 28 stycznia pod numerem telefonu 85 747 64 26

- W trakcie dyżuru naszych  ekspertów będzie można zapytać m.in. o zmiany w składce zdrowotnej i rozliczaniu oraz opłacaniu składek ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę