Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Puszka WOŚP znikła przed 30. Finałem Orkiestry Serc

Klimatyzator za ponad 3 000 zł, obrazy Anny Szelągowskiej po kilkaset zł, zbadanie stóp na macie tensometrycznej za 99 zł i skarpetki za 15 zł - oto licytacje Sztabu WOŚP Łomża, którego szefowa Monika Orłowska ogłosi kalendarium zdarzeń. Zanim łomżanie wrzucili datki do puszek z sercem Orkiestry Serc, której 30. Finał jest 30. stycznia od godz. 10, jedną puszkę zabrał ze sklepu złodziej.

- W czwartek o godzinie 16.40 otrzymaliśmy zgłoszenie z marketu przy Szosie Zambrowskiej w Łomży, że dokonano kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - potwierdza naszą informację podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Pani oficer nie podaje więcej szczegółów, ponieważ - jak nam wyjaśniła - funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności śledcze, w związku z poszukiwaniem sprawcy bądź sprawców kradzieży. W ubiegłym roku do tego typu ekscesów złodziejskich nie dochodziło, więc zostańmy z nadzieją, że to jedyny.

Co przygotował Sztab WOŚP Łomża
Monika Orłowska wyjaśnia, że sieci handlowe prowadzą akcję zbierania datków na cel 30. Finału WOŚP równolegle i niezależnie od działalności Sztabu WOŚP Łomża, dlatego znikająca puszka z marketu nie obciąża konta i nie kładzie się cieniem na żadnym z około 120 wolontariuszy WOŚP, którzy w niedzielę, 30. stycznia 2022, będą kwestować od godz. 7. 30 do 20. Dwójkami i trójkami będą zbierać na ulicach podanych miast i miejscowości gmin: Łomża, Piątnica i Jedwabne. Główne miejsce łomżyńskiego 30. Finału WOŚP to Park Jana Pawła II, gdzie od godz. 12. do 20. (lub 21.) będą występować soliści i zespoły muzyczne. Gwiazdą wydarzenia ma stać się Brave, który nagrał z odnowionym aranżem "I just call to say I love you", stary jak świat hit Steviego Wonder z 1984 r. 30-letni Wojciech Gryglewicz odwagą muzyczną się nie wykazuje - coveruje przeboje, ale i śpiewa czysto, melodyjnie, co z prostą rytmiką elektronicznej perkusji i klawiszy a la Japan daje miły efekt.

Cel 30. Finału WOŚP to społeczne pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Chodzi o specjalistyczny sprzęt do operacji zaćmy, jaskry, usuwania guzów.

Na plaży, w Parku Świętego i w Piątnicy
30. stycznia na plaży nad Narwią od godziny 10. do 14. zaplanowano morsowanie z serduchem i WOŚPogeddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami. W alejach papieskich Parku Świętego od godz. 15. zacznie się III Bieg WOŚP Łomża "Biegamy z sercem" na  000 metrów dla 16-latków i starszych oraz na 300 m dla młodszych. W Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy ma rozbrzmiewać WOŚPowe granie w Piątnicy, m.in. z WOŚPową Galą Disco Polo, licytacjami, występami dzieci i młodzieży, stoiskami promocyjnymi. W czwartek przed Finałem zespół rockowy Polityka zaprasza do Piwiarni Warka przy alei Legionów w Łomży o godz. 20. 30, by słuchać piosenek w wykonaniu Roberta Wieczorka.
Aktualności i szczegóły są na: https://www.facebook.com/sztabWOSPLomza .

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

https://allegro.pl/uzytkownik/wops_lomza


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę