Samochód elektryczny na kredyt - czy się opłaca?
Mimo że samochody elektryczne pojawiają się w ofercie najbardziej uznanych światowych marek już od pewnego czasu, nadal są postrzegane jako swego rodzaju nowinka. Zadowolonych użytkowników nie brakuje, dlatego grono zainteresowanych kupnem takiego modelu sukcesywnie rośnie. Jeśli nie masz wolnych środków, które pozwoliłyby na spełnienie takiego marzenia, pomocny może okazać się kredyt na samochód przeznaczony właśnie na ten cel. Na czym polega takie finansowanie? Jakie warunki należy spełnić, by móc z niego skorzystać?
1. Kredyt na samochód elektryczny - czy warto?
2. Co wyróżnia kredyt samochodowy?
3. Rodzaje kredytów samochodowych
4. Jak wybrać kredyt?
O uzyskanie kredytu samochodowego możesz starać się w banku (w placówce lub online) albo bezpośrednio u dealera. Sprawdź więcej informacji o szczególnej formie finansowania, jaką jest kredyt na samochód elektryczny - http://kredytna4kolka.pl/kredyt-na-samochod-elektryczny-co-warto-wiedziec/.
Kredyt na samochód elektryczny - czy warto?
Czy w ogóle warto brać kredyt samochodowy z myślą o zakupie auta elektrycznego? Z punktu widzenia finansów może okazać się, że to całkiem opłacalny zabieg. Pewną barierę stanowią oczywiście wysokie koszty zakupu pojazdu - zazwyczaj na poziomie ok. 20 - 30% więcej niż wymaga podstawowa wersja spalinowa. Z nimi jednak poradzi sobie całkowita kwota kredytu. Dodatkowo dostępne jest dofinansowanie ze środków państwowych - dotacja oznacza kilka warunków, które trzeba spełnić, jednak w ostatecznym rozrachunku zyskasz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Sporą wadą aut elektrycznych jest ich zasięg - zwykle wynosi ok. 300 km przy ekonomicznej jeździe bez klimatyzacji i radia. Mimo że może on być problematyczny przy dłuższych podróżach, całkowicie wystarczy do wygodnego poruszania się po mieście. Zaoszczędzisz, nawet kilkukrotnie, na eksploatacji.
Co wyróżnia kredyt samochodowy?
Z kredytem samochodowym możesz zapoznać się w większości banków - listę najciekawszych ofert znajdziesz na: kredytna4kolka.pl. Co wyróżnia taką formę finansowania?
Jest ona wariantem kredytu gotówkowego. Różnica polega na tym, że uzyskane przez kredyt gotówkowy pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, zaś przy samochodowym środki możesz wydać wyłącznie na zakup zadeklarowanego pojazdu. Zabezpieczenie kredytu samochodowego stanowi konkretny pojazd.
Wybierając kredyty samochodowe, możesz liczyć na:
- niższe w porównaniu do kredytu gotówkowego koszty i oprocentowanie kredytu samochodowego - bank uważa zabezpieczenie za czynnik zwiększający wiarygodność spłaty,
- wyższą w porównaniu z kredytem gotówkowym kwotę zobowiązania,
- wybór dogodnego wariantu spłaty,
- możliwość sfinansowania zarówno nowego, jak i używanego pojazdu.
Rodzaje kredytów samochodowych
Istnieją trzy podstawowe rodzaje kredytów samochodowych:
- kredyt z miesięczną ratą - w którym comiesięczne raty kapitałowo-odestkowe spłacane są zgodnie z harmonogramem,
- kredyt balonowy - dotyczący przeważnie zakupu nowych aut: wymaga opłacenia wkładu własnego w wysokości 10 - 20% wartości auta, później regulowania niskich comiesięcznych wpłat, a następnie, na koniec umowy, uregulowania pozostałości,
- kredyt samochodowy 50/50 lub 60/40 - zakup pojazdu na kredyt wymaga zapłacenia wyłącznie dwóch równych (lub jednej nieznacznie większej) rat.
Która z tych form jest korzystniejsza? Wszystko zależy od twojej sytuacji ekonomicznej i zdolności kredytowej.
Jak wybrać kredyt?
Najkorzystniejszy kredyt to przeważnie najtańszy kredyt samochodowy. Aby taki znaleźć, możesz wykorzystać kalkulator kredytów samochodowych, który określi, ile wynosi roczna stopa oprocentowania i dodatkowe koszty.
tekst płatny