Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nauczyciele walczą o pieniądze za pracę przy maturach

"Nauczyciele powinni otrzymywać pieniądze za przeprowadzenie ustnego egzaminu maturalnego" - przyznaje wiceminister edukacji Jarosław Zieliński. Zieliński przekonuje, że nie zmienił w tej sprawie zdania. Jeszcze jako opozycyjny poseł poprzedniej kadencji składał w tej sprawie interpelację do ówczesnego ministra edukacji. W tym roku Okręgowe Komisje Egzaminacyjne zapłaciły jedynie tym nauczycielom, którzy pracowali przy maturach pisemnych. W kolejnych miastach Polski pedagodzy składają pozwy do sądu pracy przeciwko dyrektorom szkół, żądając wypłacenia należności za przeprowadzenie ustnych matur. Zdaniem wiceministra Zielińskiego możliwa jest w krótkim czasie taka zmiana przepisów, by pieniądze dostawali wszyscy pracujący przy egzaminach dojrzałości. Nie wymaga to zmiany ustawowej, a jedynie odpowiednich rozporządzeń i pieniędzy w przyszłorocznym budżecie.


Nawet jeżeli ministerstwo edukacji znajdzie dodatkowe środki na zapłacenie za przyszłoroczne matury, nauczycielom którzy pracowali w tym roku pozostaną sądy pracy. Dziś w sądzie zapłaty za tegoroczne egzaminy ustne poszli szukać nauczyciele z Białegostoku. To dwoje polonistów z V LO. Osiem kolejnych osób złożyć ma pozwy przeciwko dyrekcji szkoły jeszcze w tym tygodniu. Warto dodać, że są już pierwsi wygrani: pięciu nauczycielkom z Kolna, jako pierwszym w województwie podlaskim, sąd pracy w Łomży zasądził wynagrodzenie za dodatkową pracę przy egzaminach maturalnych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę