Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Weekend pogodowej huśtawki

Po ciepłym, ale wietrznym piątku, sobota będzie chłodniejsza ze stopniowo słabnącym wiatrem i rozpogodzeniami w wielu miejscach. W niedzielę nieco cieplej, ale ponownie pojawi się nieco silniejszy wiatr i stopniowy wzrost zachmurzenia.

Polska jest w zasięgu chłodnego frontu, przemieszczającego się stopniowo od północy, związanego z niżem znad Morza Barentsa informuje IMGW. Początkowo znajdujemy się w ciepłym powietrzu, ale za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarna morska masa powietrza. Rano prognozuje się znaczny spadek, a po południu wzrost ciśnienia. W piątek, w północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu lub mżawki po południu przechodzące w opady przelotne deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, zachodni oraz północno-zachodni. 

W sobotę Polska będzie pod wpływem rozbudowującego się od zachodu wyżu, którego centrum będzie nad Czechami i Austrią. Pozostaniemy w chłodnej polarnej, morskiej masie powietrza. Prognozuje się dalszy wzrost ciśnienia. Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W centrum i na wschodzie regionu, lokalnie przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Nocą temperatura spadnie do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. 

W niedzielę nad Polskę nasunie się układ frontów związany z niżem znad północnej Skandynawii. Przejściowo napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne, morskie. Zachmurzenie stopniowo będzie wzrastało do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu lub mżawki. Początkowo możliwy śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna od -1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wzmagający się do okresami do porywistego, południowo-zachodni. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę