Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Materac dla niej i dla niego - czyli jak wybrać wspólny materac

Nie da się ukryć, że wybór optymalnego materaca to bardzo problematyczna kwestia. Należy wziąć bowiem pod uwagę kilka aspektów, które z praktycznego punktu widzenia mają szczególne znaczenie. Jakie problemy w przypadku materacy dla dwóch osób występują najczęściej? Jakimi aspektami kierować się podczas wyboru materaca dla par? Co powinniśmy wiedzieć o twardości materaca? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Jakie problemy w przypadku materacy dla dwóch osób występują najczęściej?

Pary, które śpią na nieodpowiednio dobranym materacu, nie odczuwają komfortu, a ich podparcie nie jest odpowiednie. Dlatego też materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dodatkowo dość powszechnym zjawiskiem jest to, że osoba lżejsza zsuwa się w stronę partnera. Dzieje się tak, bowiem sylwetka o dużej wadze tworzy duże wgłębienie - wiąże się to bezpośrednio z nieprawidłowym dopasowaniem do wzrostu i wagi. Jeśli mielibyśmy wskazać kilka typowych konsekwencji złego materaca, moglibyśmy wskazać na przewlekłe niewyspanie, uciążliwe bóle mięśni, kłopoty z kręgosłupem. Typowe sygnały świadczące o nieoptymalnym materacu to m.in. wybudzanie się w nocy, zsuwanie się do środka materaca, uczucie zmęczenia, bóle kręgosłupa, bóle mięśni. Nie powinniśmy się jednak martwić. Okazuje się, że na rynku znaleźć można wiele materacy, które mogą zapewnić wygodny sen dla dwóch osób.

Zdjęcie 21.jpg

Jakimi aspektami kierować się podczas wyboru materaca dla par?

Materace dla par w Łomży powinny posiadać kilka charakterystycznych cech, które są niemalże gwarancją komfortu i wygody. Kluczowe jest, aby dla obu osób podparcie kręgosłupa było na odpowiednim poziomie. Pozwala to na dopasowanie do odmiennych sylwetek, wzrostu i wagi. Warto zatem szukać materacy, które przystosowują się do budowy naszego ciała. Dzięki temu możemy liczyć na regenerujący i zdrowy sen, jak i również ponadprzeciętny komfort. Dodatkowo materac nie powinien przenosić drgań. Takowe właściwości to niemalże gwarancja spokojnego snu. Specjaliści zalecają także, aby wyposażyć się w materace ze zdejmowanymi i pralnymi pokrowcami. Dlaczego? Otóż zachowanie higieny nie sprawia wówczas najdrobniejszych problemów, w konsekwencji środowisko snu i wytrzymałość danego egzemplarza jest na bardziej satysfakcjonującym poziomie. 

Co powinniśmy wiedzieć o twardości materaca?

Wybierając materac 140x200lub dowolnego innego rozmiaru, należy każdorazowo zwracać uwagę na kwestię twardości jak w przypadku produktów renomowanej marki Hilding Anders. Sprawdź: https://sleepinghouse.pl/136-materace-140x200. W dzisiejszych czasach materace mogą być produkowane z różnorodnych materiałów. Dodatkowo oferują one ciekawe rozwiązania techniczne. Wśród najważniejszych cech zaliczyć możemy twardość, która określana jest cyferką po literze H. Jeśli nie będzie ona dobrana w sposób odpowiedni, wówczas materac nie będzie dla nas wygodny, o czym powinniśmy pamiętać. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że rozwijać będą się poważne problemy zdrowotne. Materac H1 przeznaczony jest dla osób, których waga wynosi maksymalnie 60 kilogramów. H2 zalecany jest w przypadku wagi od 60 do 80 kg, H3 od 80 do 100 kg, natomiast H4 dla wszystkich, którzy ważą więcej niż 100 kg. Pamiętamy o tym, że nie jest to jedyne kryterium - znaczenie ma bowiem również budowa ciała, bo wpływa to na rozłożenie masy na łóżku. 

Zdjęcie 3.jpg

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę