Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Czym jest piwo?

W Europie Środkowej używa się takich słów jak "bière" (Francja), "birra" (Włochy) lub "beer" (Zjednoczone Królestwo). Mówi się, że słowo to dostało się do języka niemieckiego za pośrednictwem wulgarnej łaciny, gdzie "biber" oznaczało "pić" (po łacinie "bibere"). Piwo lub złoty trunek. Najważniejsze, że smakuje dobrze. Chcesz wiedzieć, jak powstaje piwo? Czytaj dalej.

Piwo to niedestylowany napój alkoholowy o gorzkim smaku, wytwarzany ze skiełkowanych ziaren jęczmienia lub innych zbóż, których skrobia jest fermentowana w wodzie z drożdżami i często aromatyzowana chmielem.

To mówi Wikipedia, ale...

Piwo to coś więcej, to ulubiony napój wielu ludzi w Europie.

W Hiszpanii piwo to nie tylko napój, ale i kultura. Hiszpania jest krajem piwowarskim, napój ten jest obecny we wszystkich regionach kraju i popularny wśród ludzi na różnych poziomach społeczno-ekonomicznych. Stało się napojem społecznym i transwersalnym. Jest to napój towarzyski par excellence, zastąpił wino jako pierwszy wybór.

Piwo to w Belgii coś więcej niż tylko napój. Nie, nie jest to instytucja ani symbol narodowy. Nie ma tu nic innego, czym można by się pochwalić, jak tylko najlepszym piwem na świecie.

Dlatego należy powiedzieć, że jest to coś więcej, ponieważ jest to część historii i sposobu życia Belgów. W rzeczywistości, napój ten był produkowany do domowego spożycia w różnych klasztorach w kraju od czasów średniowiecza. Do dziś w kraju istnieje ponad 1500 różnych gatunków piwa i około 200 czynnych browarów.

W stolicy Belgii, Brukseli, piwo jest równie popularną atrakcją jak Atomium czy Wielki Plac. Rzeczywiście, zaledwie kilka kroków od tego bajecznego brukselskiego rynku znajduje się pub Delirium Bremens z rekordowo długą listą piw, jest ich ponad 2,5 tysiąca.  

Piwo oznacza spotkania towarzyskie, imprezy, oglądanie piłki nożnej, rozmowy z przyjaciółmi itp. Dlatego dobrze jest zawsze mieć w domu piwo.

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE ORGANIZUJESZ IMPREZĘ W OSTATNIEJ CHWILI

Nagle w Twoim domu ma odbyć się impreza i nie wiesz co zrobić?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie:

Po pierwsze musisz pomyśleć o tym, ile osób się pojawi. Wtedy będziesz mógł policzyć, ile jedzenia i picia potrzebujesz. Możesz zrobić kilka domowych hamburgerów, lub tacos, które zawsze dobrze wyglądają na każdej imprezie. Do picia możesz przygotować po kilka piw, to nie byłby zły pomysł. I aby lepiej dbać o środowisko najlepiej byłoby mieć nalewak z zimnym piwem, unikamy w ten sposób zbędnych butelek i pomagamy środowisku. Nalewak do piwa to najlepsze rozwiązanie dla miłośników imprez.

Możesz bawić się na Twojej imprezie w rytm muzyki, jedząc, pijąc, rozmawiając... Czego chcieć więcej?

Masz wszystko przygotowane na Twoją imprezę. I nie zapomnij, jeśli chcesz pić alkohol, nie wsiadaj za kółko!

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę