Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wzrasta koszt rewitalizacji Starego Rynku

Piętrzą się problemy z rewitalizacją Starego Rynku. Po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wykonawcą Ratusz ogłosił nowy przetarg. Dziś otwarto oferty i okazało się, że najtańsza propozycja jest o ponad 1,2 mln zł wyższa od środków zarezerwowanych w budżecie.

W środę Ratusz poinformował o otwarciu ofert na dokończenie prac przy rewitalizacji Starego Rynku. Do Urżędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty. Jedną złożył dotychczasowy wykonawca, firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. ze Strzegomia, który dokończenie prac wycenił na 8 393 954,37 zł brutto. Drugą ofertę złożyła łomżyńska firma PBK sp z o.o., która za 6 689 975,67 chce wykonać tę inwestycję. 

Obie oferty jednak znacząco odstają od wydatków zapisanych w projekcie przyszłorocznego budżetu. Najtańsza propozycja jest o ponad 1,2 mln zł wyższa od zapisanej tam kwoty. Kolejnym problemem, który wiąże się z tą inwestycją, jest niepewność budżetu. 

Pierwszą umowę na remont Starego Rynku Miasto zawarło w lutym 2020 r. Wówczas Spółka Granit Dariusza Pylaka ze Strzegomia miała za 6 milionów 700 tys. zł odnowić centralny plac. Po zmianach koncepcji w projekcie i innych warunków wykonawca przedstawił nową kalkulację. Przewyższała ona piętnasto procentowy margines na ewentualne roboty dodatkowe, co w efekcie skończyło się rozwiązaniem umowy z dotychczasowym wykonawcą. Wyliczono, że do tej pory wykonano około 32% inwestycji, za co zapłacono 2 miliony 23 tysiące 91 złotych 41 gr brutto. Jeśli do tej kwoty dodamy najtańszą ofertę z otwartych dziś, wówczas kosz rewitalizacji Starego Rynku wzrasta w stosunku do pierwotnie planowanego o ponad 2 mln zł. W sumie, jeśli przyjąć tańszą propozycję, rewitalizacja Starego Rynku może wynieść prawie 8,8 mln zł. 

Na realizację  projektu pn. „Projekt Kultura - kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży” Miasto Łomża otrzymało dofinansowanie w kwocie 5 358 906,76 zł.
Urząd Marszałkowski pod koniec 2021 roku zgodził się i przedłużył po raz kolejny termin zakończenia prac do 14 listopada 2022r. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę