Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Uwaga na gołoledź

Nadchodzi ocieplenie. W nocy ze środy na czwartek nad region nadciągnie ocieplenie, które w fazie przejściowej wiąże się z gołoledzią. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne aktualne do czwartkowego poranka.

Od zachodu nad Polskę nadciąga ocieplenie. Dziś, we środę, (12.01) o godzinie 6 rano stacja meteorologiczna w Marianowie zanotowała znaczny mróz -10,5°C. Wieczorem 12.01 tj. o godzinie 18.00  temperatura wzrosła do -2,6°C. Prognoza mówi, że do rana powinna wynosić już powyżej zera. W czwartek w ciągu dnia spodziewane jest 4°C. Oznacza to, że w czasie przejściowym, który wypadnie na czwartkowy poranek, może wystąpić gołoledź. 

W związku ze zmianą pogody MGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne, w którym Instytut od północy do godziny 10 w czwartek (13.01) prognozuje słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Synoptyk IMGW-PIB Tomasz Siemieniuk na 80% określił prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska. 

W czwartek zacznie silniej wiać, a kumulacja podmuchów spodziewana jest w piątek (14.01) w dzień. Wówczas północno zachodni wiatr w porywach może osiągać w rejonie Łomży nawet 80 km/h. Będzie w miarę ciepło. W piątek w najcieplejszym momencie dnia temperatura może osiągnąć 7°C.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę