Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowa droga do Kozik

„Droga poprawiła nam bezpieczeństwo w ruchu drogowym jak i polepszyła standard życia mieszkańcom” - mówili zgodnie mieszkańcy Kozik k/ Łomży Grzegorz Podgórski i jednocześnie Przewodniczący Rady Gminy Śniadowo oraz sołtys Kozik Adam Piórkowski podczas otwarcia drogi łączącej Koziki z drogą wojewódzką 677.

Za 1 mln 311 tys. Powiat Łomżyński we współpracy z Gminą Śniadowo i Rządem odremontował jeszcze w 2021 roku 1 km drogi. Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 660 tys., Gmina Śniadowo dołożyła 330 tys. a resztę wyłożył Powiat. 

- Droga była budowana 24 lata temu. Byłem wtedy wójtem Gminy Śniadowo – wspominał dziś Starosta Łomżyński Lech Szabłowski. - Nie było powiatów, a droga była wojewódzka, województwa łomżyńskiego. Przypomniał, że PKS zagroził wtedy przerwaniem komunikacji na tej trasie i dzięki dotacji ówczesnego wojewody łomżyńskiego udało się tę drogę wtedy wyremontować. Miała szerokość 3,5 m. 

Dziś Lech Szabłowski, w towarzystwie wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, wicemarszałka podlaskiego Marka Olbrysia, wicestarosty Marii Dziekońskiej, radnego wojewódzkiego Piotra Modzelewskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży kapitana Jacka Bargielskiego, I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektora Marcin Rymarskiego, radnych gminnych i powiatowych, otworzył oficjalnie drogę.  

Drogę wykonano w technologii mineralno – cementowo – emulsyjnej. Podbudowa pod nawierzchnią została wykonana z materiałów 24 lata temu wykorzystanych do budowy drogi. Nowa nawierzchnia bitumiczna ma szerokość 6 m. 

- Droga wykonana jest w kategorii KR2, choć z podbudową tak mocną jak w KR3 i prawie dorównująca drogom wojewódzkim – zachwalał Starosta Szabłowski.

Przypomniał, że powiat łomżyński wydał 103 mln zł na zadania inwestycyjne, w większości drogowe.

- Dziś mamy zrealizowanych, zakontraktowanych i planowanych do przebudowy prawie 80 km dróg – informując jednocześnie o podpisanych umowach na realizację  4,2 km odcinka od Śniadowa w kierunku Szumowa i od drogi 677 do miejscowości Stare Jemielite.

Wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski przypomniał, że droga była zdewastowana, a wspólne działania z samorządem powiatowym skutkują poprawą. „Każdy przebudowany odcinek drogi w Gminie cieszy” - podkreślał samorządowiec. 

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski mówił o bezpieczeństwie, komforcie i rozwoju gospodarczym do czego przyczyniają się remontowane drogi.

Natomiasrt wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, zapowiedział rewitalizację kolei Łomża - Śniadowo - Białystok na czym skorzystają Koziki. Poza tym zakomunikował, że  jeszcze w tym roku ruszy remont drogi wojewódzkiej 677 od Konarzyc do końca Śniadowa. Droga ma być w dobrym standardzie i ze ścieżką rowerową. 

- Trzeba wszystkim dziękować, którzy się do tego przyczynili – mówił Marek Olbryś w kontekście skomunikowania Kozik i regionu z resztą kraju.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę