Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Rok 2021 w policyjnych statystykach

W minionym roku, w wypadkach na łomżyńskich drogach, zginęło 7 osób, to mniej niż w 2020 roku. Więcej natomiast policjanci zatrzymali pijanych kierowców. Aż 359 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W 2021 roku na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego doszło do 54 wypadków drogowych, w których zginęło 7 osób. Oznacza to znaczny spadek ofiar śmiertelnych w stosunku do 2020 roku. Wtedy bowiem na łomżyńskich drogach zginęło 12 osób. W minionym roku wydarzyło się 1109 kolizji drogowych. Stanowi to około 0,24% wszystkich wypadków w kraju. Jak bowiem poinformowała KG Policji w Polsce doszło do 22 802 wypadków drogowych i 420 627 kolizji, w których zginęło 2 233 osoby. 

Łomżyńska policja odnotowała 26 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Jak wynika z przekazanych danych za 12 z tych zdarzeń winę ponoszą piesi, a przy 14 wina została określona po stronie kierowców. 15 z nich zakwalifikowano jako kolizje, a 11 jako wypadek drogowy. W zdarzeniach tych rannych zostało 7 osób, a 4 zginęły. 

W roku 2021 wzrosła ilość przestępstw drogowych. Łomżyńscy policjanci zanotowali ich 272 i w stosunku do 2020 roku przybyło ich o 42. Przybyło także kierowców, którzy zdecydowali się jechać po alkoholu. W minionym roku zatrzymano 239 pijanych za kierownicą i było to o 38 więcej w porównaniu z rokiem wcześniejszym. 

W 2021 roku na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego 359 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W drugiej połowie roku na czołowe miejsce wybiła się DK 61 w Piątnicy i Marianowie. W wrześniu zmieniono tu organizację ruchu, teraz teren od Narwi do końca Marianowa jest traktowany jako obszar zabudowany. W tym miejscu tylko w październiku 2021 prawa jazdy straciło 40 kierujących, a w listopadzie 12.

Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego w 2021 roku zanotowano 195 kradzieży i 189 kradzieży z włamaniem. Doszło do 13 rozbojów.  

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łomży sporządzili 730 wniosków o ukaranie w związku z art. 116 KW. Chodzi o związany z pandemią koronawirusa obowiązek zakrywania ust i nosa. Jak informuje KMP w Łomży wyrokiem zakończyło się 269 spraw. W 181 przypadkach, w związku z brakiem znamion wykroczenia, przyjęcie mandatu czy pouczenie, sporządzono wniosek o odstąpienie od ukarania.

W biegu jest jeszcze 167 spraw. Do Sądu wysłano 106 wniosków i 2 do Sądu do Wydziału Rodzinnego do spraw nieletnich.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę