Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Taśma pakowa – must have każdego magazynu

Taśma pakowa to produkt, bez którego obecnie trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek dziedzinę życia i pracy. Taśmy klejące, którymi zwyczajowo przyjęło się określać taśmy pakowe, znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, hurtowniach czy gospodarstwach domowych. Bez tego produktu trudno sobie także wyobrazić współczesne magazyny! Jednym słowem, niemal każdy obszar działalności człowieka wymaga współcześnie używania taśm do pakowania.

Taśmy pakowe a magazyn – co je łączy?

Głównym filarem pracy większości magazynów jest przyjmowanie na stan, składowanie, przechowywanie oraz wysyłka różnego rodzaju towarów, uzależnionych oczywiście od charakteru firmy współpracującej z danym magazynem. Z kolei do samego magazynowania, jak również wysyłki niniejszych towarów używa się zazwyczaj kartonowych pudeł, folii bąbelkowej bądź pianki polietylenowej, wypełniacza oraz wspominanej taśmy pakowej. To dzięki niej jesteśmy w stanie zakleić szczelnie każde pudło, a więc zabezpieczyć wnętrze paczki przed zniszczeniem bądź zgubieniem, w przypadku wywrócenia się (otwartego) kartonu, co nie ukrywajmy, dzieje się dość często w ferworze pracy magazynowej.

Taśma do pakowania – jeden produkt, wiele zalet

Jak już zostało wspomniane, dzięki taśmie pakowej można hermetycznie zakleić kartony klapowe, wzmocnić spód pudełka, aby wytrzymało nawet dość duże obciążenie wagowe towaru znajdującego się w jego wnętrzu, jak również zabezpieczyć boki i rogi tekturowego opakowania. Taśma do pakowania (https://opaksystem.pl/pl/c/Tasmy-pakowe/96przydaje się również do zaklejenia folii stretch, w którą bardzo często owijane są duże kartony usytuowane na palecie, po to, aby folia nie odkleiła się i nie rozwinęła, stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników magazynu. Taśmy pakowe posiadają jeszcze jeden, ogromny atut, o którym bardzo często się zapomina. Jest nim możliwość wykonania na nich spersonalizowanego, indywidualnego nadruku, dzięki czemu stają się one znakomitym nośnikiem informacji czy materiałem reklamowym danej firmy. Odpowiednie zaklejenie opakowań tego typu taśmami sprawia, że cała przesyłka wygląda estetycznie i profesjonalnie, wzbudzając w klientach zaufanie do firmy – co współcześnie ma ogromne znaczenie w rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Na co zwrócić uwagę wybierając taśmy pakowe do magazynu?

Taśma pakowa wykorzystywana w różnego rodzaju magazynach musi przede wszystkim posiadać jak najlepszą jakość. Użyty w niej klej powinien mocno i długo trzymać łączone elementy, jednak sama taśma powinna dość dobrze odchodzić od rolki, aby jej w pośpiechu nie szarpać, a przez to nie marnować sporych jej ilości. Taśma do pakowania powinna również dość dobrze dawać się „kroić” oraz występować w różnych wariantach grubości – dzięki czemu z łatwością będzie można ją dobrać do struktury klejonych powierzchni.

Taśma pakowa papierowa – ekologiczna alternatywa

W obecnych czasach zarówno klienci, jak i firmy stawiają na ekologiczne rozwiązania, przyjazne środowisku. Czasami wystarczy zacząć od drobnych zmian, które pociągną za sobą większą rewolucję. Stąd oferta taśm pakowych już od dłuższego czasu jest wzbogacona o asortyment papierowych taśm do pakowania. Są one wykonane z naturalnych produktów, łatwo poddają się recyklingowi, zatem idealnie wpasowują się w prośrodowiskową ideologię „less waste”. Ich jakość i trwałość nie odbiega od taśm pakowych wykonanych z tworzywa sztucznego, stąd śmiało można je wykorzystywać w pracy magazynowej, przyciągając klientów troszczących się o przyszłość „matki natury”.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę