Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Leśnicy przygotują miejsca pracy dla więźniów

Około 30 osadzonych w Zakładzie Karnym Czerwony Bór ma znaleźć pracę przy robotach leśnych. Więźniowie zajmą się odbudową zalesień, pracami pielęgnacyjnymi, porządkowaniem pasów leśnych i grodzeniem leśnych upraw.

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk. Zbigniew Jankowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski i przedstawiciele Zakładów Usług Leśnych podczas spotkania 10 stycznia, ustalali zakres prac leśnych przy których zatrudnienie znajdą osadzeni z ZK Czerwony Bór. Wynika to z podpisanego w listopadzie 2021 roku porozumienia. Osadzeni zatrudnienie znajdą w Zakładach Usług Leśnych, które to podmioty wykonują zlecone przez Lasy Państwowe prace. 

„Wstępnie pod uwagę brana jest grupa ok. 30 osadzonych” - przekazuje mjr Dariusz Śmiechowski Rzecznik prasowy, Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 

Więźniowie mają zająć się odbudową zalesień, pracami pielęgnacyjnymi, porządkowaniem pasów leśnych i grodzeniem leśnych upraw. Roboty będą wykonywane przede wszystkim w sezonie wiosna-lato-jesień.

„Do pracy skierowani zostaną osadzeni z pozytywną opinią Komisji Penitencjarnej przy uwzględnieniu właśnie popełnionego czynu” - precyzuje rzecznik prasowy i wyjaśnia, że chodzi o przestępstwa komunikacyjne, uchylających się od płacenia zobowiązań alimentacyjnych, sprawców przemocy domowej jak również skazanych za poważniejsze przestępstwa blisko końca kary. Osoby te muszą mieć pozytywny wywiad środowiskowy oraz pozytywną prognozę kryminologiczno-społeczną.

Jak czytamy w komunikacie „wypracowane przez nich wynagrodzenie oprócz oczywistych profitów dla samych skazanych zasili Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy i Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej". 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę