Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Polskiego Ładu

Główne zdjęcie
Premier Mateusz Morawiecki

Do 15. lutego samorządy mogą składać wnioski do drugiej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Każdy samorząd może złożyć do trzech wniosków.

- Inwestycje są najlepszą drogą do tworzenia miejsc pracy, do modernizacji państwa – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - Zgodnie z naszymi obietnicami Polski Ład ma przyczynić się do powstania pół miliona miejsc pracy. To dla mnie niezwykle ważne, bo nasze zobowiązanie do poprawy losu wszystkich Polaków, wyrównywania szans, wiąże się z przyczynianiem się do tworzenia miejsc pracy lub tworzenia ich bezpośrednio - tłumaczył premier.

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker zapowiedział do 15. lutego 2022 roku przyjmowanie wniosków do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Każdy samorząd, podobnie jak było do tej pory, może złożyć trzy wnioski: do 5 mln zł, do 30 mln zł i do 65 mln zł. 

„Co ważne, złożenie wniosku do 5 mln zł jest warunkiem koniecznym, aby złożyć drugi i trzeci wniosek” - wskazywał wiceminister. Szefernaker zapowiedział poziom dofinansowania od 80 do 95 procent.

„To bardzo ważne, bo to jest historyczny program, ponieważ wcześniej nie było takich programów, gdzie było aż tyle dofinansowania ze strony rządowej. Samorząd musi tylko od 5 do 20 proc. zabezpieczyć środków własnych, żeby móc te inwestycje zrealizować” - podkreślał wiceminister MSWiA. 

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W pierwszej edycji złożono 8 tys. wniosków, a zaakceptowano 4040 z nich na łączną kwotę 23,9 mld zł. 

Do gmin powiatu, starostwa i Łomży w pierwszym rozdaniu trafiło ponad 100 mln zł, a do województwa 1,2 mld zł. Łomża otrzymała 37,8 mln zł na dokończenie bulwaru nad Narwią.

 

Łomżyniacy dostali najmniej z Polskiego Ładu w powiecie

Polski Ład to wyjście z pandemii i PRL-u

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę