Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Narew obniżyła się o ponad pół metra

Główne zdjęcie
Narew pod Łomżą 26. grudnia 2021 roku

Poziom Narwi w ciągu zaledwie czterech ostatnich dni spadł o ponad pół metra. Rzeka powoli zamarza, szczególnie w miejscach mniejszego nurtu.

O godzinie 13.00 stan Narwi w Piątnicy wyniósł 129 cm i od środy, 22. grudnia, obniżył się o 54 cm. Wówczas po nocnym spadku o 9 cm poziom rzeki wynosił 183 cm. 26. grudnia o godz. 13. stan wody zbliża się do dolnej granicy stanów średnich (128 cm).  W Wiźnie poziom rzeki wynosi 321 cm i jest powyżej granicy górnej stanów średnich (313). Natomiast w  pobliskim Nowogrodzie Narew spadła poniżej dolnej granicy stanów średnich (106) i wynosi 98 cm.

Zamarznięty grunt i zamarzanie małych cieków wodnych uniemożliwiają wodzie zasilanie rzeki i stąd też taki spadek jej poziomu. Najbliższa noc i kolejna będą mroźne, choć już nie tak jak dzisiejsza. Od czwartku należy spodziewać się już temperatur powyżej zera, także w nocy i opadów deszczu. Poziom rzeki powinien więc rosnąć. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę