Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Jak ubezpieczyć samochód na miesiąc? Artykuł sponsorowany przez LINK4

Polisa OC jest w naszym kraju obowiązkowa dla każdego zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zwyczajowo zawiera się ją na okres jednego roku. Jednak w niektórych przypadkach możesz ją wykupić na 30 dni. Dzisiaj dowiesz się, kiedy jest to możliwe.

Czy wiesz, że kara za brak polisy OC to nawet 5600 złotych? Jest to spora kwota, która niekiedy kilkukrotnie przekracza wysokość składki, dlatego warto pamiętać o wykupieniu tego ubezpieczenia. Według obowiązujących przepisów masz obowiązek to zrobić, nawet jeżeli zamierzasz sprzedać samochód, który właśnie sprowadziłeś z zagranicy. Na szczęście w takim przypadku możesz skorzystać z OC krótkoterminowego w LINK4.

Ubezpieczenie krótkoterminowe. Co to za polisa?

Krótkoterminowe ubezpieczenie OC to polisa przeznaczona dla kilku rodzajów samochodów. Są to pojazdy zarejestrowane na okres czasowy, zarejestrowane za granicą i przebywające na terenie RP bez ważnego ubezpieczenia OC lub Zielonej karty, oraz pojazdy należące do osób prowadzących handel samochodami. Dlatego też polisa ta często nazywana jest komisową, ponieważ najczęściej spotykasz się z nią, gdy kupujesz samochód w komisie. 

 

Jeżeli Ty i Twój pojazd spełniacie powyższe warunki, możesz wykupić OC krótkoterminowe. Polisa taka zawsze zawierana jest na okres 30 dni i nie przedłuża się automatycznie. W LINK4 za OC krótkoterminowe dla auta osobowego zapłacisz tylko 75 złotych, a dla auta dostawczego 100 złotych (za wyjątkiem samochodów z kierownicą po prawej stronie oraz tych zarejestrowanych czasowo). Jak widzisz, koszt takiego ubezpieczenia nie jest zbyt wysoki. A możesz w ten sposób ustrzec się przed wysoką karą w razie kontroli, a także kosztami naprawy poszkodowanego auta, gdy z Twojej winy dojdzie do wypadku.

Dla kogo sprawdzi się ubezpieczenie krótkoterminowe? 

Kto zatem może skorzystać z tak atrakcyjnej oferty ubezpieczenia OC? Lista jest dość krótka. Jak wspomnieliśmy już wyżej, przede wszystkim polisa ta przeznaczona jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów. Po drugie skorzystać mogą z niej właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą naszego kraju, którzy podczas pobytu w Polsce nie mają ważnego ubezpieczenia OC lub Zielonej Karty. Także pojazdy historyczne mogą być ubezpieczone na okres krótszy niż 12 miesięcy.

 

Ubezpieczenie to mogą wykupić właściciele pojazdów poruszających się na tymczasowych tablicach rejestracyjnych. Pojazdy takie rejestrowane są na okres 30 dni, dlatego też one także mogą posiadać krótkotrwałe OC. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, na przykład dla osób sprzedających auto za granicę. Taki pojazd przed wyjazdem musi zostać wyrejestrowany i opuścić teren RP na tymczasowych tablicach. W innym przypadku nowy nabywca może mieć problem w swoim kraju z rejestracją.

 

Jak ubezpieczyć auto na miesiąc?

 

W LINK4 procedura zakupu OC krótkoterminowego jest bardzo prosta. Możesz kupić OC na 30 dni online, a także za pośrednictwem agenta współpracującego z tym towarzystwem lub infolinii czynnej od 9 do 17, od poniedziałku do piątku. By móc wykupić takie ubezpieczenie, należy dostarczyć kopię umowy kupna auta, nie starszą niż 30 dni. Warunek ten nie dotyczy właścicieli komisów samochodowych. Składka jest z góry określona i nie mają na jej wysokość wpływu posiadane przez Ciebie zniżki.

 

Po zawarciu umowy na podany przez Ciebie adres mailowy wysłane zostają wszystkie dokumenty. Od tego czasu możesz już poruszać się pojazdem z ważnym ubezpieczeniem OC. Umowa jest ważna przez 30 dni od momentu jej podpisania. Nie musisz jej wypowiadać, jeżeli wcześniej będzie taka potrzeba. Po okresie miesiąca wygasa ona bez automatycznego przedłużenia. A nowy właściciel auta będzie musiał ubezpieczyć pojazd na standardowych warunkach OC.

Polisa krótkoterminowa. Kilka słów na koniec

Jak widzisz, polisa krótkoterminowa OC ma zastosowanie tylko w kilku określonych przypadkach. Jednak dobrze jest wiedzieć, kiedy z takiego udogodnienia możesz skorzystać i na jakich zasadach. W LINK4 formalności są minimalne, a zakupu możesz dokonać online w zaledwie kilka chwil. Skorzystaj z tej możliwości już dziś, a unikniesz ewentualnych kłopotów lub kary za brak OC.

 

Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w LINK4 i ciesz się bezpieczną jazdą!

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę