Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Czy warto zdecydować się na numer na kartę?

Telefon na kartę to korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na swobodzie, elastyczności i braku umów. Numer na kartę tak naprawdę nie wiąże się z żadnym poważnym zobowiązaniem finansowym, dlatego jest także odpowiednią opcją dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Wybór pakietu to podstawa

Każdy, kto decyduje się na numer na kartę, powinien najpierw wybrać odpowiedni pakiet. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby znajdowała się w nim duża paczka danych, czyli liczby gigabajtów do wykorzystania w sieci. Zwykle minimalna wartość na miesiąc dla osoby korzystającej z Internetu to 5 GB, jednak w sytuacji, gdy użytkownik ogląda dużo filmów, powinien zdecydować się na wyższy pakiet. Oczywiście wszystko należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Wybierając pakiet, dobrze sprawdzić także, czy są w nim dostępne nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Dodatkowo warto dokładnie przeczytać informację o minimalnej kwocie doładowania co miesiąc, aby konto nie zostało dezaktywowane. Niektóre sieci oferują także opcję autodoładowania, która jest bardzo wygodna. Wystarczy tylko podać dane swojej karty płatniczej, a kwota będzie automatycznie ściągana z konta. Po wyborze pakietu należy przejść do kolejnych kroków, jak rejestracja numeru na kartę. Od 2016 roku jest ona obowiązkowa. W takim razie jak zarejestrować kartę?

Rejestracja numeru na kartę

Rejestracja numeru na kartę to obowiązek każdego użytkownika. Bez niej nie można wykonywać żadnych połączeń, wysyłać wiadomości tekstowych ani korzystać z Internetu. Rejestracja jest procesem prostym i nie wymaga specjalnych formalności. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie sprzedaży. Pierwsza opcja świetnie sprawdzi się dla osoby, która woli załatwiać sprawy online. Wystarczy tylko dopełnić formalności np. w swoim banku i już numer będzie aktywny. Drugim rozwiązaniem jest wizyta w punkcie sprzedaży, a więc w różnych sklepach, w salonie operatora lub na stacjach paliwowych. To zwykle w tych miejscach można właśnie dokonać rejestracji numeru. Do takiego punktu należy wziąć ze sobą dowód osobisty oraz kartę SIM. W niektórych sieciach można także skorzystać z trzeciego rozwiązania, czyli spotkania z listonoszem. Taka opcja jest świetna dla seniorów, którzy odbierają pensję od listonosza, listy. Wystarczy tylko podać listonoszowi numer telefonu i karty SIM, a następnie pokazać dowód tożsamości. W praktyce więc rejestracja numeru na kartę jest szybka i intuicyjna, tylko trzeba wybrać wygodną dla siebie metodę.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę