Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe obwodnice na horyzoncie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Powstanie trzech nowych obwodnic w województwie podlaskim w okolicy Łomży, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Mowa tu o obwodnicy Kolna, Ciechanowca i Sokół.

Szef Rządu poinformował we środę, że „do programu budowy 100 obwodnic dokładamy kolejnych 50 obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich”. Zadania mają być sfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). W sumie zapowiedziano budowę 51 obwodnic, w tym wspomniane 3 na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Dofinansowanie jednego zadania obwodnicowego może wynieść do 80 proc. Cały budżet na to wynosi 2,4 mld zł. 

Na 2022 rok zaplanowano dofinansowanie jedynie w kwocie 200 mln zł. 

W Kolnie inwestycja miałaby powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647, tj. prowadzącej od Stawisk przez Kolno i Turośl do Myszyńca.

- Ta inwestycja jest dla nas o tyle ważna, że Kolno to miasto powiatowe liczące niespełna 11 tys. mieszkańców i budżet naszego miasta to 60 mln zł. Inwestycja będzie największą, najdroższą (...) w historii naszego miasta - mówił Andrzej Duda, burmistrz Kolna Radiu Białystok. Dodał, że inwestycja będzie warta 95 mln zł i ma powstać do 2025 roku. 

W Ciechanowcu obwodnica miałaby powstać w ciągu drogi wojewódzkiej 690, czyli Zambrów, przez Czyżew, Ciechanowiec do Siemiatycz. 

W Sokołach obwodnica byłaby w ciągu drogi wojewódzkiej 678 czyli Wysokie Mazowieckie, Sokoły do Białegostoku.

Inwestycje szacowane są na 266 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 144 mln zł.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę