Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więźniowie z Czerwonego Boru przygotują paczki świąteczne dla dzieci z zambrowskiej podstawówki nr 4

Paczki świąteczne dostaną dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Przygotują je więźniowie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. W paczkach będą słodycze i produkty spożywcze, które skazani mogą kupić w więziennej kantynie. Został w niej utworzony bank żywności do którego osadzeni przekazują część kupowanych przez siebie produktów spożywczych. "Kupują je podczas widzeń albo tzw wypiski" mówi wychowawca, Zbigniew Jankowski. Pomysł pochodził od więźniów, sami zajęli się także poinformowaniem o akcji i zbieraniem słodyczy. Paczki trafią do dzieci podczas specjalnie przygotowanych jasełek. Mikołajem będzie jeden z więźniów.

"W paczkach oprócz słodyczy będą także podstawowe produkty spożywcze" - mówi dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Piotr Kondraciuk. "Może to sprawi, że te Święta będą chociaż trochę weselsze". Więźniowie i pracownicy z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze sponsorują także obiady dzieciom z zambrowskiej czwórki. Paczki świąteczne osobom potrzebującym przekaże też łomżyńska Caritas. 17 grudnia w sklepach zostanie zorganizowana zbiórka żywności. Zebrane produkty trafią do 500 osób, które korzystają z pomocy Kuchni Caritas. Paczki świąteczne przygotowuje także Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy w Łomży. Dostanie je 70 dzieci z rodzin zastępczych.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę