Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Napad na TIR-a, straty 6,5 mln zł

Zatrzymano trzech sprawców napadu na TIR-a, do którego doszło pod koniec października pod Śniadowem. Skradziono wtedy papierosy o wartości ponad 6,5 mln zł. W akcji zatrzymania brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Łomży, Białegostoku i Komendy Głównej Policji.

Do napadu doszło pod koniec października na terenie gminy Śniadowo. Mężczyźni ukradli blisko 10 milionów sztuk papierosów o wartości ponad 6,5 miliona złotych. Jak relacjonują policjanci, zgłaszający wówczas kierowca zeznał, że podczas krótkiego postoju w okolicach Łomży podszedł do niego mężczyzna, który trzymając broń palną groził pozbawieniem życia i kazał wykonywać wszystkie polecenia. Zgodnie z jego instrukcją kierowca zjechał na stacje paliw w gminie Śniadowo, gdzie czekało dwóch kolejnych podejrzanych i drugi tir. Mężczyźnie podano „jakieś tabletki” po których miał zasnąć. Wtedy doszło do przeładunku towaru. Gdy się obudził towaru w postaci blisko 10 milionów sztuk papierosów już nie było. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na ponad 6,5 miliona złotych. 

Pracujący nad sprawą policjanci z Łomży i Białegostoku wytypowali trzech mężczyzn w wieku 41, 43 i 44 lat.  Do ich zatrzymania doszło w ubiegłą niedzielę na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego. Jak czytamy w komunikacie w akcji zatrzymania brało udział łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku oraz z Komendy Głównej Policji. 

Dwaj 44 i 43-letni mieszkańcy Podlaskiego oraz 41-letni województwa mazowieckiego trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniach 43-latka i 41-latka mundurowi dodatkowo znaleźli kokainę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również łącznie blisko 200 tysięcy złotych, biżuterię oraz samochody o wartości około 150 tysięcy złotych.

W poniedziałek wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 41 i 43-latek dodatkowo usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Najstarszy z nich, kierowca, oprócz kradzieży z włamaniem usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty w warunkach recydywy. We wtorek 21. grudnia decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.    

źródło: KMP Łomża

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę