Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Minister wciąż niezdecydowany

Ciągle nie ma decyzji ministra ochrony środowiska w sprawie rozpoczęcia budowy obwodnic Augustowa i Wasilkowa oraz modernizacji krajowej ósemki na odcinku Białystok - Sochonie -Katrynka. Nie wydała też opinii doradzająca ministrowi obradująca dziś przez 5 godzin krajowa komisja do spraw oceny oddziaływania na środowisko . Trwa teraz spór formalny pomiędzy prawnikami ekologów, ministerstwa i drogowców. Do dzisiaj eksperci powołani przez ministra środowiska zalecali ministrowi unieważnienie decyzji wojewody podlaskiego , który kilka miesięcy temu zezwolił na wejście z inwestycjami drogowymi w chroniony obszar Natura 2000. Dopatrzyli się "rażących naruszeń prawa".


Na brak wymaganej przez nowe prawo ekspertyzy o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji zwracali uwagę ekolodzy. Dziś (w poniedziełek) niespodziewanie podczas obrad ministerialnej komisji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła swoja opinię dowodząc, że wojewoda miał prawo wydąć pozwolenie opierając się na przepisach przejściowych. "Trzeba będzie poczekać, jak do tego odniosa się prawnicy ministerstwa środowiska. Do tego czasu nie będzie żadnej decyzji" - poinformował rzecznik ministra Piotr Pukos.(...)
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę