Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 27 stycznia 2022 napisz DONOS@

Idzie mróz

Główne zdjęcie
Wieczorne opady śniegu w kolorach telebimu

Początek tygodnia będzie pochmurny z opadami śniegu i stopniowym spadkiem temperatury. W połowie tygodnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia oraz napływ zimnego powietrza przyczyni się do ochłodzenia. Temperatura spadnie nawet do -14°C. W trakcie całej doby termometry będą wskazywały wartości poniżej 0°C. Pod koniec tygodnia zachmurzenie duże z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu oraz szczególnie na południu kraju deszczu marznącego powodującego gołoledź. Zrobi się nieco cieplej.

Po weekendowych opadach śniegu Łomża i okolica wygląda biało. Spadło około 6 cm śniegu. Uwaga drogi śliskie. Cały poniedziałek będzie pochmurny z opadami śniegu. W ciągu dnia temperatura powietrza wynosić będzie około -2°C. Wiatr z kierunków północnych.

We wtorek pochmurno z możliwymi opadami śniegu i większymi przejaśnieniami nadciągającymi od północy. Rozpogodzenia i napływ zimnego powietrza spowoduje nocą spadek temperatury w ciągu dnia nawet do -5°C. W dzień, w rejonie Łomży mróz będzie się utrzymywał, a temperatura w najcieplejszym momencie osiągnie -9°C. W nocy spodziewane jest około –11°C. Wiatr wschodni. 

W środę rozpogodzenia i większe przejaśnienia.  Zimna noc. Mróz w rejonie Łomży może wynieść -15°C. W dzień temperatura w najcieplejszym momencie wyniesie -9°C. Wiatr z kierunków wschodnich. Niskie temperatury utrzymujące się całą dobę  spowodują rozwój zjawisk lodowych na rzekach i jeziorach. Pierwsze zjawiska lodowe pojawią się na rzekach górskich oraz w zlewni Narwi w postaci lodu brzegowego, a pod koniec tygodnia również i krążków śryżowych.

W czwartek i piątek ponownie wzrost zachmurzenia do dużego i opady śniegu, deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -13°C do -2°C. Wiatr zmieni kierunek na południowy.

Koniec tygodnia przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie na północy pada śnieg. Okresami utworzy się mgła osadzająca szadź. Temperatura minimalna wyniesie od -10°C do -2°C. Nieco cieplej będzie w ciągu dnia, bo temperatura wyniesie od -2°C do 0°C. Wzrośnie także nieco prędkość południowego i wschodniego wiatru.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę