Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Wraca ruch dwukierunkowy i MPK-i na ul. Wojska Polskiego

Powrócił ruchu dwustronny na jednej z ważniejszych dróg w mieście. Od wtorku wieczorem jedziemy do centrum strony od Ostrołęki ulicą Wojska Polskiego bez konieczności objazdów. Od 1. grudnia na starą trasę wracają także MPK-i linii nr: 2, 7 i 13.

W związku z rozpoczętym w połowie września III etapem remontu ul. Wojska Polskiego, na odcinku  od ul. Nowoprojektowanej do ronda św. Brunona obowiązywał ruch jednokierunkowy. Samochody jechały w stronę Ostrołęki, a w drodze do centrum musiały korzystać z objazdów. We wtorek ruch dwustronny na tym odcinku drogi krajowej 61 powrócił. Prace nie zostały jeszcze zakończone, ponieważ nie ma jeszcze oznakowania poziomego, a w ich miejscu stoją pachołki. Te, jak czytamy w komunikacie, „zostanie wykonane przy wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych”. W miejscu przystanku autobusowego jest dziura. „Do końca kwietnia przyszłego roku zostanie zrealizowana zatoka autobusowa oraz będą usunięte stwierdzone kolizje z siecią energetyczną i siecią kablową telekomunikacyjną” - czytmy w komunuikacie. 

Na trasy wracają także autobusy komunikacji miejskiej linii: 2,7 i 13. 

 

Prace trwały na 514 metrach drogi, a wykonano: nową konstrukcję jezdni z nowym kanałem deszczowym i ułożono 3 warstwy nawierzchni bitumicznej. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 5 mln zł, z czego około 2,5 mln dofinansowano ze środków rezerwy subwencji ogólnej Rządu. 

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę