Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Radni dostali 60% podwyżki

Główne zdjęcie
Sesja Rady Miasta

Radni miejscy, z wyrównaniem od 1. sierpnia 2021 roku, otrzymali 60 procentową podwyżkę. Teraz dieta zwykłego radnego wynosi prawie 1500 zł.

O 100% podwyżce prezydenta Mariusza Chrzanowskiego informowaliśmy wcześniej. Na podstawie tych samych przepisów podwyżkę otrzymali także radni miejscy. Nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska oraz niektórych ustaw, która podniosła wynagrodzenie m.in. prezydentom miast, o 60% podwyższyła kwotę bazową, od której wylicza się wysokość diet. 

Zwykły radny, który nie pełni żadnych funkcji w radzie otrzyma teraz około 1 450zł. Przewodnicząca Rady Miasta otrzyma 100% kwoty bazowej czyli 3 220 zł, a wiceprzewodniczący  Wiceprzewodniczący tego gremium otrzyma 2 415 zł. Przewodniczący komisji przy RM otrzymywać będzie prawie 2 100zł, a jego zastępca 1 610 zł.  Dieta zarządu Rady Osiedla także się zmieni i wyniesie 322 zł.  

Wszystkie te nowe stawki obowiązują od 1. sierpnia 2021 roku, co oznacza, że radni otrzymają wyrównanie za poprzednie miesiące.

Budżet Rady Miasta na 2021 rok wynosił 389 tys. zł, w tym 365 tys zł. przeznaczone na diety i 24 500 zł na inne wydatki. Aby wypłacić wspomniane podwyżki diet w tym roku, budżet RM wzrósł  do 451,5 tys. zł. W przyszłym roku jeszcze większa kwota została przeznaczona na Rade Miasta. W projekcie budżetu na 2022 rok na obsługę rady zarezerwowano 591,5 tys. zł, w tym 565 tys. zł na diety i 26 500 zł na pozostałe wydatki. Oznacza to wzrost o prawie 55 procent w stosunku do budżetu roku bieżącego.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę