Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Pierwszy tydzień patrolowania miasta z drona

Policjanci z łomżyńskiej komendy podsumowali działania „Bezpieczne miasto”, a wśród użytych środków było patrolowanie Łomży z drona.

Przez cały ubiegły tydzień, policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania "Bezpieczne miasto". W ramach akcji pod szczególnym nadzorem i obserwacją funkcjonariuszy byli piesi i rowerzyści. Większym niż zwykle nadzorem objęto odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Tym razem mundurowi po raz pierwszy w historii korzystali z drona. W dobrej jakości i z dużej odległości obserwowali i rejestrowali sytuacje na łomżyńskich drogach. Niestety, nie prowadzono ewidencji ile wykroczeń odkryto dzięki „latającemu oku”. 

Ujawniono 363 wykroczenia, z czego 323 popełnili kierujący pojazdami, 30 piesi, 9 przez rowerzystów i jedno przez użytkownika hulajnogi elektrycznej. Przeprowadzili 348 kontroli stanu trzeźwości. 154 wykroczenia dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych, 3 osobom zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę