Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Starsza mieszkanka Łomży straciła prawie 40 tys. zł

Prawie czterdzieści tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka Łomży. Pieniądze zniknęły z jej mieszkania po tym, kiedy odwiedziły ją dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice spółdzielni mieszkaniowej - mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

- Pod pretekstem sprawdzenia przepływu wody kobiety weszły do mieszkania i z pokrzywdzoną poszły do kuchni, gdzie odkręcały i zakręcały wodę. Po około 5 minutach stwierdziły, że wszystko jest w porządku i opuściły mieszkanie. Kiedy kobieta weszła do jednego z pokoi zauważyła otwartą szufladę w której miała schowane pieniądze. 68-latka straciła 38 tysięcy złotych - mówi Justyna Janowska. 

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność. Zwłaszcza kiedy do naszych domów próbują wejść nieznajome osoby.

- Przede wszystkim, zawsze przed otwarciem drzwi, należy spojrzeć przez wizjer lub okno, aby sprawdzić, kto do nas przyszedł. Jeśli nie znamy odwiedzającego, spytajmy się o cel jego wizyty oraz poprośmy o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej bądź identyfikatora. W razie wątpliwości należy umówić się na inny termin sprawdzając wcześniej w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi - dodaje Justyna Janowska.

Policjanci przypominają też, że większe sumy pieniędzy bezpieczniej jest trzymać na koncie bankowym, niż w domu.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę