Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie rodziny uchodźcom i uchodźczyniom

Główne zdjęcie
Układanie drutu kolczastego na granicy polsko-białoruskiej

„Los osób, które od kilku tygodni umierają na terenach przygranicznych, porusza nasze serca” - czytamy w apelu grupy osób, które chcą zwrócić uwagę na błąkające się po lasach przy granicy z Białorusią uchodźców. Inicjatorzy zapraszają wszystkich chętnych, aby wspólnie upomnieć się o tych ludzi, szczególnie o los dzieci.

To oddolna inicjatywa łomżyńskich rodzin, które chcą w niedzielę 7. listopada 2021 r. w godzinach 13:00-14:00 upomnieć się o bezpieczeństwo rodzin uchodźczych. „Jako rodziny z Łomży organizujemy akcję zwrócenia uwagi na sytuację rodzin uchodźczych na granicy Polski z Białorusią” - czytamy.

„Los osób, które od kilku tygodni umierają na terenach przygranicznych porusza nasze serca. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na osoby które próbują złożyć wniosek o ochronę międzynarodową na terenie RP. Sami mamy dzieci i rodziny, obserwujemy problem w mediach, widzimy dramat ludzi, którym odmawia się pomocy. Jako rodzice, szczególnie bliski jest nam los dzieci, które teraz przebywają w lesie. Widzimy przerażone, zmarznięte dzieci które przez polskie służby wywożone są do lasu. Nie zgadzamy się na takie praktyki.”

Inicjatorzy spotkania zapraszają wszystkich chętnych, rodziny z dziećmi, seniorów na spotkanie na Starym Rynku w okolicy kamienic z filarami.  

„Nasza akcja jest gestem solidarności z uchodźcami i uchodźczyniami. Wiemy, że polski rząd ma odpowiednie procedury i infrastrukturę umożliwiającą zapewnienie bezpieczeństwa granic jak i bezpieczeństwa rodzin uchodźczych” - przekonują.

Podczas spotkania planowane jest rysowanie kredą na asfalcie lub na specjalnie przygotowanej konstrukcji wykonanej z folii typu stretch kolorowych domków. 

„To jest nas krzyk, bo to się dzieje 130 km od Łomży”.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę