Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koniec głodówki! Dyrektor łomżyńskiego pogotowia zostaje

Zarząd Województwa Podlaskiego wycofał decyzję o odwołaniu Grzegorza Wasilewskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjęto podczas wieczornej wizyty Marszałka Janusza Krzyżewskiego w łomżyńskim pogotowiu. Jednocześnie głodujący od wtorkowego wieczoru pracownicy stacji przerwali strajk.

Marszałek Janusz Krzyżewski w pogotowiu łomżyńskim
Marszałek Janusz Krzyżewski w pogotowiu łomżyńskim
O godzinie 20.00 w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego pojawił się marszałek Janusz Krzyżewski, który przyjechał do Łomży by prowadzić na miejscu rozmowy z przedstawicielami protestujących. Towarzyszył mu również wicemarszałek Karol Tylenda i dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Wojciech Tomal. Wśród członków delegacji nie było, odpowiedzialnego za służbę zdrowia w województwie Krzysztofa Tołwińskiego, co spotkało się z ostrą reakcją pracowników pogotowia. "Gdzie jest ten myśliwy co na nas poluje" - krzyczeli zebrani na korytarzu w placówce pogotowia, związkowcy.

Marszałek spotkał się z prowadzącymi głodówkę, po czym udał się na rozmowy z przedstawicielami protestujących pracowników stacji. Wcześniej zdążył przypomnieć zebranym, że w tej kadencji nie będzie więcej prób łączenia pogotowia. W sprawie dyrektora Wasilewskiego wydawał się być nieugięty. Tymczasem po niespełna dwóch godzinach rozmów w Łomży i telefonicznych konsultacjach z pozostałymi członkami Zarządu Województwa Marszałek oznajmił, że decyzja o zwolnieniu dyrektora Wasilewskiego została wycofana.

Pracownicy pogotowia nie ukrywali radości. Kazimierz Borkowski szef zakładowej komórki NSZZ Solidarność podkreślał, że to wielki sukces nie tylko pracowników pogotowia, ale także tych którzy protest ten wspierali.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę