Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Kolej przez środek Łomży czy na obrzeżach – konsultacje kolei CPK w Łomży

Główne zdjęcie
Proponowane warianty w rejonie Łomży

Cztery potencjalne warianty przebiegu linii kolejowej CPK Ostrołęka – Łomża - Giżycko otrzymują do konsultacji mieszkańcy regionu. Chodzi o prace nad koleją dużych prędkości. W czwartek, w Hali Kultury, odbędą się konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się, czy kolej ma iść przez środek miasta, czy po jego obrzeżach. Konsultacje odwołane. O nowym terminie poinformujemy.

W celu wypracowania optymalnych rozwiązań projektowych Egis Poland Sp. z o.o., realizująca na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe dla projektu „Budowa linii kolejowej nr 29 odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko” zaprasza na konsultacje społeczne. 

W czwartek (28. października) godz. 15:30-17:00 w Hali Kultury przy Starym Rynku każdy z mieszkańców będzie mógł zgłosić swoje uwagi i zapoznać się z proponowanymi wariantami. W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych CPK zwraca się do mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja o zapoznanie z zakresem planowanych przebiegów oraz wypełnieniem ankiety.

Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas opracowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów.

Wykonawcy studium przedstawiają 4 warianty przebiegu trasy szybkich kolei od Ostrołęki, przez Łomżę do Kolna i dalej do Pisza i Giżycka. Między Łomżą a Ostrołęką dwa warianty idą kompletnie nowym śladem, a dwa częściowo po śladzie istniejących torów. Jedna z propozycji prowadzi tory do miasta od Łochtynowa, druga od Konarzyc/Dłużniewa, trzecia i czwarta między Konarzycami a Zawadami. Jedna z nich po śladzie obecnej nitki kolei.

Przez Łomżę kolej miałaby pójść rezerwą kolejową, czyli pozostawionym przez środek pasem gruntów, uwzględniającym istniejące torowisko. Dworzec umiejscowiony byłby więc w centrum miasta. Podczas konsultacji w sprawie przywrócenia dla ruchu linii 49 (Łomża-Białystok), przedstawiciel Ratusza tłumaczył, że Ratusz w sprawie lokalizacji szprychy CPK, wskazało zachodnie obrzeża i lokalizację dworca Łomża właśnie tam. Tego proponowane warianty nie uwzględniają. 

Narew kolej pokona w jednym z trzech wariantów między Piątnicą a Czarnocinem, czwarty wiedzie z drugiej strony Czarnocina.

Także w czwartek (28.10) w godz. 18:30-19.30 konsultacje odbędą się w Piątnicy w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Szkolna 25. 

W Konarzycach spotkanie konsultacyjne odbędzie się w piątek (29.10) w Filii Biblioteki w Konarzycach ul. Łomżyńska 106.

 

Materiały, ankieta i szczegóły trasy.

 

mm
śr, 27 października 2021 09:23
Data ostatniej edycji: śr, 27 października 2021 19:47:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę