Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 listopada 2021 napisz DONOS@

Karty do głosowania jak tabletki z krzyżykiem

- To jest po prostu skandal! - denerwuje się łomżynianka Grażyna Czaplicka, mieszkająca w jednym z bloków przy ulicy Śniadeckiego w Łomży. W sobotę w swojej skrzynce na listy znalazła kartę do głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2022. Sama karta byłaby może i miłą niespodzianką, jednak wywołała oburzenie Czytelniczki, ponieważ w 3 kratkach ktoś anonimowy wpisał krzyżyki.

Od 11. do 31. października odbywa się głosowanie na 33 zadania, zgłoszone przez mieszkańców i zaaprobowane przez urzędników do ewentualnej realizacji w przyszłym roku. Zabawa polega na tym, żeby przekonać do swojego pomysłu jak najwięcej mieszkańców Łomży. W tym roku jest do wyboru 5 zadań ogólnomiejskich, 7 strefowych - Centrum, Łomżyca, Południe - 17 osiedlowych i 4 z Młodzieżowego BO. Tajemniczy anonim wskazał krzyżykiem po jednym zadaniu, na które Pani Grażyna miałaby zagłosować, nie pytając jej o zdanie, czy akurat te 3 zadania popiera. - Betonoza - komentuje krótko "podpowiedziane" pomysły. Tylko w miejscu na propozycje z MBO anonim pozostawił Obywatelce możliwość samodzielnego wyboru. Podarował wolność zagłosowania nie pod dyktando i nie zakreślił wcześniejszym krzyżykiem kratki. 

- Zastanawiam się, kto tak skandalicznie postąpił - irytuje się Pani Grażyna. Czy to prezydent, czy urzędnik ratusza, czy anonimowy społecznik uważa, że sama sobie nie poradziłaby z przeczytaniem i "słusznym" wyborem. - To kompromituje główną ideę Budżetu Obywatelskiego, że ktoś wybrał za mnie jako obywatela, a do tego potajemnie. Ponadto poczułam się dotknięta, że potraktowano mnie jak osobę niepełnosprawną umysłowo. Wpisano za mnie trzy krzyżyki, jakby to było intelektualnie zbyt trudne dla mnie. Wolałabym otrzymać czystą kartę do głosowania, żebym mogła skorzystać z mojego prawa wyboru. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Karty do głosowania jak świeże bułeczki

mm
śr, 20 października 2021 08:24
Data ostatniej edycji: śr, 20 października 2021 08:49:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę