Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Karty do głosowania jak świeże bułeczki

Główne zdjęcie
Ratusz

- Jakiś pan roznosił po różnych osobach znajomych karty do głosowania na Budżet Obywatelski od piątku, 8. października, czyli na 3 dni przed rozpoczęciem głosowania mieszkańców Łomży, które zaczynało się oficjalnie dopiero w poniedziałek, 11. października - zadzwonił do redakcji 4lomza.pl Czytelnik, zbulwersowany, że głosowanie mogłoby przebiegać inaczej, niż zapisano w regulaminie BO 2022. Głosowanie na 33 zadania do realizacji z BO na 2022 r. odbywa się do 31. października.

Głosować mogą mieszkańcy Łomży, w karcie wpisując swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania i podpisując czytelnie kartę do głosowania. Jeżeli głosujący ma poniżej 16 lat, zgodę na głosowanie musi podpisać jego rodzic lub opiekun prawny. Mają do wyboru 33 pomysły: 5 ogólnomiejskich, 7 strefowych, 17 osiedlowych i 4 zadania, zgłoszone do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosować można tylko na jednej karcie poprzez wybór 1 zadania w każdej z 4 kategorii. Wybór więcej niż 1 zadania w każdej z 4 kategorii, niewypełnienie pól obowiązkowych w karcie lub brak czytelnego podpisu spowoduje, że głos będzie potraktowany jako nieważny.
Karty z zadaniami do BO 2022 składa się w: Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży przy Starym Rynku 14; w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40A; w Parku Wodnym przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15. Kartę można wypełnić na miejscu lub skorzystać ze strony w Internecie.

Weekend z nawiązką
Główny specjalista w Urzędzie Miejskim w Łomży Łukasz Czech zapewnia, że na stronie Miasta karty do głosowania pojawiły się zgodnie z harmonogramem BO 2022 w poniedziałek, 11.X. 2021, natomiast w poprzedzający początek głosowania piątek w ratuszu nie działał jeszcze punkt przyjęć podpisanych kart. Zapytaliśmy, czy coś więcej wiadomo, odnośnie sygnału Czytelnika. Jeśli karty były rozdawane przez "jakiegoś pana" w piątek, to co z tego wynika dla prawidłowości przebiegu głosowania BO 2022? W jaki sposób mężczyzna mógł stać się ich posiadaczem? Ile kart dostało się do obiegu poza kontrolą? Czy takie incydenty mogą prowadzić do unieważnienia głosowania w Budżecie Obywatelskim 2022...? Czytelnika 4lomza.pl bulwersuje fakt, że wcześniejszy dostęp do kart do glosowania daje o jeden pełny weekend więcej na zbieranie podpisów w zaplanowanym na 3 tygodnie etapie głosowania. Czytelnika interesuje też prawomocność składania podpisu bez daty...

Złotówki do podziału
Budżet Obywatelski z budżetu Miasta Łomża na rok 2022 wynosi 2 500 000 zł. Jest się o co starać, ponieważ na zadanie ogólnomiejskie można dostać 600 tys. zł, na strefowe - 300 tys. zł (Centrum, Łomżyca, Osiedle Południe), na osiedlowe - 60 tys. zł. Osiedla mogą łączyć siły, co pozwala kwotę zwielokrotnić. W BO 2022 na Młodzieżowy Budżet Obywatelski jest przeznaczone 100 000 zł. Rada Miasta Łomża w uchwale z kwietnia 2021 r. doprecyzowała, że "koszt pojedynczego zadania o charakterze społecznym zgłoszonego w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego nie może przekroczyć 20 000 zł oraz w kategorii zadań osiedlowych nie może przekroczyć 10 000 zł". Charakter społeczny zadania jest odmienny niż inwestycyjny, polegający na zbudowaniu czegoś lub wykonaniu czegoś materialnego - na działce Miasta. Może to być, na przykład, koncert albo piknik.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

mm
pon, 18 października 2021 17:49
Data ostatniej edycji: wt, 19 października 2021 09:14:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę