Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Stanisław Derehajło odwołany, ale nadal pozostanie na stanowisku

Główne zdjęcie
Stanisław Derehajło

Radni sejmiku odwołali wicemarszałka „od Gowina” Stanisława Derehajłę ze sprawowanej funkcji. Nie wybrano następcy, więc funkcję będzie pełnił nadal.

Na piątkowej nadzwyczajnej sesji sejmiku, zwołanej w celu odwołania wicemarszałka Derehajły przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy cofnęli rekomendację. Ma to oczywiście związek z odejściem ze Zjednoczonej Prawicy partii Jarosława Gowina, której Stanisław Derehajło jest liderem w podlaskim.

W zarządzonym tajnym głosowaniu 15 radnych było za odwołaniem, 14 przeciw i jeden był nieważny.

Stanowisko wicemarszałka chce objąć Sebastian Łukaszewicz z Solidarnej Polski. Na razie w głosowaniu zdobył tylko 13 głosów, ale jak będzie w kolejnych głosowaniach zobaczymy.

Zgodnie z decyzją marszałka Artura Kosickiego, mimo że Stanisław Derehajło będzie pełnił funkcję wicemarszałka, to nie będzie nadzorował „swoich” departamentów. Przejdą pod zarząd marszałka.

 

mm
so, 16 października 2021 15:25
Data ostatniej edycji: so, 16 października 2021 17:12:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę