Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Nauczanie hybrydowe już w 49 placówkach w województwie podlaskim

Technikum i branżowa szkoła I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem to pierwsze szkoły w regionie, które w całości przeszły na nauczanie zdalne z powodu zakażeń koronawirusem. 47 innych placówek wprowadziło nauczanie hybrydowe.

Jak wynika z najnowszego zestawienia Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zmiany w sposobie nauczania wprowadzono już w 49 szkołach i przedszkolach w Podlaskiem. 

Dwie szkoły z Wysokiego Mazowieckiego - technikum i szkoła branżowa w całości przeszły na nauczanie zdalne. W pozostałych placówkach naukę w domu wprowadzono tylko w części klas. W niektórych szkołach dotyczy to pojedynczych oddziałów, ale są i takie placówki, gdzie na nauczanie zdalne skierowano po 12-13 klas. 

Tak jest między innymi w technikum mechanicznym w Białymstoku, Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku i Szkole Podstawowej w Sejnach. W sumie nauka zdalna dotyczy już blisko 3 tys. uczniów. 

Co ważne, na kwarantannę nie są kierowani zaszczepieni uczniowie. Pozostali po kontakcie z osobą zakażoną muszą przebywać w domu przez 10 dni. Natomiast lekcje zdalne dotyczą tak zaszczepionych, jak i niezaszczepionych uczniów, bo szkoły nie są w stanie prowadzić jednocześnie zajęć stacjonarnych i zdalnych dla tej samej klasy.

 

mm
śr, 13 października 2021 20:25
Data ostatniej edycji: śr, 13 października 2021 21:42:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę