Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Mieszkaniec Łomży musiał przeprosić prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcę

Mieszkaniec Łomży musiał przeprosić prezydenta miasta i jego zastępcę za komentarz, który umieścił w internecie.

Jak informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Wiesława Kozikowska, Sąd Rejonowy uznał, że Krzysztof G. nawoływał do przemocy.

- Za to, że działając publicznie, za pośrednictwem ogólnodostępnego portalu internetowego mylomza.pl, umieścił pod artykułem zatytułowanym "Koronawirus - zastępca prezydenta Łomży jest pod obserwacją Sanepidu" wpis o treści: "do komory gazowej z nimi". Przez to nawoływał do popełnienia wobec Mariusza Chrzanowskiego i Andrzeja Stypułkowskiego przemocy z powodu ich przynależności politycznej - mówi Wiesława Kozikowska.

Sąd Rejonowy w Łomży uznał winę Krzysztofa G., ale warunkowo umorzył postępowanie. Zobowiązał też mężczyznę do tego, żeby prezydentów przeprosił.

- Sąd postępowanie karne przeciwko oskarżonemu warunkowo umorzył na okres próby jednego roku, od uprawomocnienia się orzeczenia. W punkcie drugim zobowiązał oskarżonego do przeproszenia pokrzywdzonych: Mariusza Chrzanowskiego i Andrzeja Stypułkowskiego. Krzysztof G. poinformował sąd, iż wystosował pismo z przeprosinami w stosunku do osób poszkodowanych, tak jak wysoki sąd zalecił - dodaje sędzia.

Wyrok jest już prawomocny. Sprawa może mieć jednak ciąg dalszy ze względu na błąd proceduralny. Sąd Rejonowy zauważył, że nie powinien zajmować się tą sprawą, bo właściwym do jej rozpoznania jest Sąd Okręgowy. Akta sprawy już do niego wpłynęły i za kilka dni ma zapaść decyzja czy postępowanie będzie wznowione.

 

mm
cz, 07 października 2021 14:43
Data ostatniej edycji: cz, 07 października 2021 15:30:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę