Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

BO: Mieszkańcy Łomży będą wybierać spośród 33 projektów

Na 33 zadania będą mogli głosować mieszkańcy Łomży do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Pięć wśród zaakceptowanych pomysłów to zadania ogólnomiejskie, siedem – strefowe i 17 osiedlowych. Cztery projekty zgłoszono do młodzieżowego budżetu obywatelskiego.

W pomysłach zgłoszonych przez mieszkańców królują przystanki autobusowe nazywane zielonymi lub eko. W sumie może ich powstać nawet siedem. System aż pięciu takich miejsc w najbardziej reprezentacyjnych rejonach Łomży zgłoszono w ramach zadań ogólnomiejskich, po jednym zielonym przystanku może powstać z funduszy na zadania strefowe i osiedlowe.

Spośród pomysłów, które mogłyby służyć wszystkim mieszkańcom, do wyboru są jeszcze: iluminacja mostu Hubala na Narwi, doposażenie wszystkich agend Miejskiej Biblioteki Publicznej, przebudowa alejek spacerowych w okolicach tzw. „starego szpitala”, czyli w kwartale ulic: Marii Skłodowskiej-Curie, Wojska Polskiego i Dmowskiego oraz remont nawierzchni ul. Władysława Reymonta.

Jednak remonty nawierzchni ulic, chodników i alejek to najczęstsze zadania w ramach wydatków strefowych i osiedlowych. Chociaż i tam zdarzają się pomysły oryginalne, takie jak wyświetlacze prędkości pojazdów czy remont plenerowej sceny w Parku Jakuba Wagi.

Coraz częściej zgłaszane są też pomysły nieinwestycyjne – propozycji różnych imprez pojawiło się aż osiem, z czego trzy w ramach młodzieżowego budżetu obywatelskiego.

Głosowanie mieszkańców, na co będą wydane pieniądze z budżetu obywatelskiego na przyszły rok odbędzie się od 11 do 31 października.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę