Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@

Suknia ślubna - kiedy ją kupić?

Okres narzeczeństwa to piękny czas, a jego zakończenie zwieńcza ślub. Każda Para Młoda marzy by ich ślub wyjątkowy i magiczny, a zaproszeni goście byli pod zachwytem. Zaczyna się wspólnie planowanie tego wyjątkowego dnia - wybór sali weselnej, zaproszeń dla gości czy też menu. Panna Młoda musi kupić suknię ślubną, ale kiedy najlepiej to zrobić? Sprawdźmy!

Suknia ślubna szyta na miarę

Po oświadczynach zaczęłaś przeglądać w internecie suknie ślubne i poszukiwałaś inspiracji. Fasonów sukni jest tak wiele, że czasem znalezienie tej jedynej wymarzonej może być trudne. Przymierzając kreacje czy też przeglądając je w internecie, najchętniej kilka sukienek połączyłabyś w jedną?

W jednej sukni podoba Ci się fason, ale wolałabyś żeby było inne wykończenie, albo połączyć dół sukni z górą innej kreacji? Wszystko jest możliwe! Wystarczy, że znajdziesz odpowiednią krawcową, która spełni Twoje marzenia. Jeśli zdecydujesz się na uszycie sukni ślubnej musisz pamiętać, że stworzenie kreacji od podstaw zajmuje dużo czasu, dlatego też do krawcowej najlepiej skierować swe kroki już 9 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Przed pierwszą wizytą u krawcowej dobrze by było mieć już jakiś projekt sukni. Oczywiście nikt nie każe Ci go malować - przecież nie każdy ma takie zdolności - wystarczy mieć zdjęcia z gazety czy też wydrukowane z internetu. Dzięki temu łatwiej będzie przedstawić krawcowej swój pomysł. Jeśli jednak nie masz pomysłu postaraj się poszukać inspiracji choćby na targach ślubnych czy w salonach z modą ślubną. Nie musisz się martwić jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy dobra krawcowa specjalizująca się w sukniach ślubnych pomoże. Po omówieniu i zatwierdzeniu projektu czas na wybór materiału z jakiej będzie uszyta. Niektóre materiały są trudno dostępne, dlatego tak ważne jest by udać się do krawcowej z tak dużym wyprzedzeniem. Zamówienie tkaniny i uszycie kreacji zajmuje minimum kilka tygodni w zależności od złożoności projektu. Kiedy krawcowa uszyje suknie ślubną zaprosi Cię na pierwszą przymiarkę - to wtedy zobaczysz się po raz pierwszy w swojej kreacji. To właśnie tutaj jest czas na poprawki i zmiany. Takich przymiarek będzie minimum trzy, by dopasować suknie idealnie do Twojego ciała. Na tydzień przed ślubem odbierz swoją kreację.

Idealna suknia ślubna z salonu

Do salonu z sukniami ślubnymi warto udać się 6 - 7 miesięcy przed ślubem. Dlaczego tak szybko? Ponieważ przymierzając kreacje w salonie tak naprawdę przymierza się wzór sukni. Prawda jest taka, że nie zawsze Panny Młode odwiedzają tylko jeden salon z sukniami ślubnymi szukając wymarzonej kreacji, dlatego też warto zacząć rozglądać się wcześniej. Minimum 6 miesięcy przed ślubem zamówić kreację, ponieważ salon zleca swoim krawcom uszycie sukni na podstawie wybranego wzoru i pobranej miary. W salonie, tak jak w przypadku sukni ślubnej szytej przez lokalną krawcową, będzie się odbywać kilka przymiarek. Na odbiór sukni warto umówić się minimum trzy dni przed wyznaczoną datą ślubu.

Gotowa suknia ślubna z salonu

Salon oprócz kreacji do uszycia ma do zaproponowania również suknie ślubne prosto z wieszaka. Suknie te uszyte są zgodnie z tabelą rozmiarów i po przymierzeniu można taką kreację kupić w ten sam dzień. Jeśli decydujesz się na zakup sukni ślubnej z gotowej rozmiarówki warto odwiedzić taki salon 3 - 4 miesiące przed ślubem. Suknie ślubne DAMA Couture są uszyte z dobrych jakości materiałów z pięknym wykończeniem, dlatego też cieszą się popularnością wśród kobiet.

Warto pamiętać, żeby suknie ślubną kupić w odpowiednim terminie, żeby była gotowa na czas.

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę