Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Door-to-door osób w Jedwabnem

370 tys. zł otrzyma Gmina Jedwabne na wdrożenie na swoim terenie usług transportowych door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 100% dofinansuje projekt,  który pozwoli na zakup nowego pojazdu do przewożenia osób, w tym również na na wózku dla niepełnosprawnych i zatrudnienie odpowiedniej kadry. Dzięki temu, jak czytamy w ogłoszonym komunikacie, osoby z terenu Gminy Jedwabne, które ze względu na ograniczoną sprawność wynikającą z wieku, czy stanu zdrowia, mają trudności z samodzielnym przemieszczaniem się, otrzymają bezpłatną pomoc w wydostaniu się z mieszkania, przejazdu i dotarciu do miejsca docelowego. Oczywiście zapewniany będzie powrót do domu. Nie będzie miało znaczenia orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. W czasie przewozu możliwa będzie też obecność opiekuna osoby z niepełnosprawnością, czy wreszcie psa asystującego.

Celem działania jest aktywizacja społeczno-zawodowa tych, którzy ze względu na okoliczności nie mogą uczestniczyć w życiu społeczności. 

Projekt wystartuje na wiosnę 2022 roku, ale już dziś Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do kontaktu potrzebujących stałego lub okresowego wsparcia w zakresie mobilności - wyjazdów w celach związanych z szeroko pojętą rehabilitacją zawodową czy społeczną.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę